prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.

  • BPP
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

03.02.2023 12:01:36 - Sophia K.

Jak zabránit vývozu léků?

Když stuaci vláda nezvládá, přijdete s nějakým řešením aspoň vy? A proč a kam jsou léky vyváženy? Předpokládám, že jsou za tím finance, je to tak?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Jan2508, Nezlomný, tomsik1, Brabecová, desnal, Dahlie, evenak, mamcaRBK, betalog, boby, Rebel Dandy, amen, michal garty

Odpověď

08.02.2023 11:50:54 - prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.
Vývoz  léků , který byl zmíněn v minulých dnech v médiích, byla kauza již proběhlá před delší dobou, poté bylo  omezení  této možnosti dáno zákonem. Pro zlepšení  situace  podáváme  opakovaně  podněty směřované na  Ministerstvo zdravotnictví - žádné podněty  nebyly do programu  jednání Sněmovny zařazeny , ale dle sdělení odborných komor nyní toto není  důvodem nedostatku léků na našem trhu. Důvodů  je několik, ale v každém případě,  Ministerstvo zdravotnictví nezareagovalo dostatečně  rychle  a adekvátně, Státní  ústav pro kontrolu  léčiv rovněž . Před několika dny jsme uspořádali  kulatý stůl ( včetně přítomnosti zástupkyně pacientů), který se  zabýval touto problematikou. Přítomna byla  i média. Reakce  Ministerstva  zdravotnictví i Státního ústavu pro kontrolu  léčiv jsou pomalé a  pozdní. Jiné možnosti ovlivnění nyní nemáme. Potýkám se  s tímto problémem denně v ordinaci.