prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.

  • BPP
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

23.05.2024 14:29:31 - iva monmartrova

léky

Paní doktorko, můžete mi vysvětlit, proč ve sněmovně řešíte volný prodej léků v automatech, když problém s léky je jinde, a to, že jich řada chybí. Čí je to vina? Válek nás pořád ujišťuje, jak dodávky zajistí, ale stále jsou léky, které chybí, a které jsou potřeba. A mám ještě jednu otázku, nemyslíte, že by lidem shánění léků usnadnilo, kdyby šlo i léky na předpis objednat přes internet? Teď ani nezjistíte, zda v té či oné lékárně jsou nebo ne a pak musíte objíždět několik lékáren, protože ne vždy je třeba snadné se do lékárny dovolat. Přeci by se dalo zajistit, aby si ho mohl koupit jen ten, kdo má předpis, stejně jsou dnes vydávány snad už jen elektronicky. Děkuji za odpověď. Iva

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Bouchač

Odpověď

24.05.2024 10:42:28 - prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.
 Dobrý den, prodej léků v  automatech je PN poslance, což je zcela legitimní možností. Na tuto možnost  není mezi poslanci jednotný názor. Zacházení  s  léky, jejich uskladnění  a  podobně musí  být splněno podle podmínek daných výrobcem, to nemůže  žádný politik měnit. Některé lékárny mají možnost vyzvednout si léky  po předchozím zaslání předpisu a  může je vyzvednout i jiná osoba než jenom pacient. Recepty jsou dominantně  vystavovány elektronicky, tam není  problém.