prof. MUDr. Vlastimil Válek , CSc., MBA, EBIR

  • TOP 09
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.12.2023 20:03:00

Pro mě jako lékaře je hlavní zajištění péče o pacienty

Pro mě jako lékaře je hlavní zajištění péče o pacienty

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vstupu premiéra Fialy do sporu se zdravotnickými odbory

 Pro české zdravotnictví je dobrou zprávou, že premiér na jednání s doktorem Přádou rozsekli poslední sporný bod našich debat s odbory, kterým bylo odměňování v nemocnicích od 1. 1. 2024. Doplnil tak dohodu, jejíž konkrétní podobu jsme v posledních měsících vyjednali v mantinelech nastavených na vládní úrovni.

To se ukazuje mj. na shodě v otázkách vzdělávání, pracovních podmínek a dnešním jednáním o novele zákoníku práce. Jsem rád, že pan premiér, se kterým jsem byl ohledně jednání a jeho možnostech průběžně v kontaktu, na jednání potvrdil, že nelze zavádět platové tabulky v soukromém sektoru.

Pro mě jako lékaře je hlavní zajištění péče o pacienty. Nyní budeme společně s premiérem řešit detaily dohody, její technické naplnění a konkrétní rozdělení prostředků v mantinelech, které premiér Fiala nově nastavil.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama