Čeští muslimové podporují terorismus, šokoval jeden z nich

15.12.2010 7:21

Někteří čeští muslimové podporují islámský terorismus, káží nenávist vůči nemuslimům a české mešity jsou finacovány ze Saudské Arábie pomocí nastrčených firem, uvedl na svém blogu Lukáš Abdalláh Lhoťan, jeden z mediálně nejznámějších českých muslimů. ParlamentníListy.cz mu zavolaly kvůli bližším informacím.

Čeští muslimové podporují terorismus, šokoval jeden z nich

Tyto skandální informace zveřejnil na svém osobním blogu na iDnes.cz, kde poukázal na faleš českých muslimských představitelů, kteří na veřejnosti mluví o toleranci a multikultuře, v mešitě však podporují sebevražedné islámské atentáty a nemuslimy označují za nepřátele islámu. Odsoudil také financování českých mešit Saudskou Arábií, které je maskováno pomocí nastrčených firem a osob formou islámského obchodování halala.

Takíja - lhaní nevěřícím

Problémem také ale je, že islámská nauka povoluje lhát nemuslimům, pokud je to ve prospěch islámu (takíja). Takíja je islámská doktrína, která umožňuje lhát, pokud je to nutné ku prospěchu islámu. Je založena na Koránu 3:28 a 16:106 a stejně tak na hadísech a dalších islámských textech. A podle všeho se zdá, že se někteří muslimové podle ní řídí, což se Lhoťanovi nelíbí.

„Nesouhlasím s ´diplomacií´ pana Alrawiho a pana Sáňky, kdy se tito lidé na veřejnosti české společnosti prezentují jako multikulturalisté, stoupenci mezi-náboženského dialogu a odpůrci islámského radikalismu a přitom se v muslimské komunitě prezentuji jako odpůrci integrace do české společnosti, hlásají, že cílem židů a křesťanů je zničit islám a učinit z muslimů otroky západu. Nesouhlasím s podporou sebevražedných atentátu jménem VŠECH muslimů ze strany pana Vladimíra Sáňky a dalších osob. Odmítám maskováni financováni ze Saudské Arábie a dalších regionu prostřednictvím různých nastrčených firem a osob," napsal Lhoťan.

Dvojí tvář

Lhoťan se mimo jiné rozhodl vzepřít v okamžiku, kdy mu předseda české muslimské obce Muneeb Hassan Alrawi nabídl peníze za to, že bude mlčet a bude aplikovat stejnou „diplomacii" při chlácholení veřejnosti.

„Pan Alrawi si myslel, že jsem natolik naivní, že budu věřit jeho slovům o multikulturalismu, mezi-náboženském dialogu, správném islámu a zároveň přistoupím na jeho ´diplomacii´ vůči české veřejnosti a pokrytectví vůči muslimům. Když zjistil, že zas tak blbý nejsem, pokusil se mně k tomuto přesvědčit nabodnutím peněz z ´práce pro islám´. I to jsem odmítl respektovat a řekl jsem jasně, pokud je islám o morálce a upřímnosti, pak není nic špatného v tom kritizovat špatné činy muslimů a nejen prezentovat ´krásu´ islámu, ale zároveň se snažit i správní umírněný islám praktikovat. To se mu nelíbilo," píše dále Lhoťan.

Jan Palach jako terorista?

Lhoťanovo odhalení přichází zhruba měsíc poté, co David Macek (člen Rady Jihomoravského kraje, KDU-ČSL) v patnácté minutě pořadu Kontexty České televize z 9. listopadu naznačil, že členové brněnské muslimské komunity schvalují sebevražedné atentáty islámských teroristů.

Toto svědectví ale není ničím novým. V roce 2004 natočili reportéři ČT skrytou kamerou záběry z islámské modlitebny na Černém mostě, na kterých přednášející vychvaluje sebevražedné atentátníky jako hrdiny a přirovnává je k Janu Palachovi. Záběry jsou dodnes k vidění v osmnácté minutě dokumentu „Já muslim", na kterém se důvěrně vyjadřují čeští muslimové, aniž by tušili, že jsou natáčeni skrytou kamerou.

Saudská Arábie financuje patrně extremismus i u nás

Dárci ze Saudské Arábie přitom tvoří nejvýznamnější složky financování sunnitského terorismu na celém světě, jak upozornila tajná zpráva vypracovaná pro americkou ministryni Hillary Clintonovou, zveřejněná serverem Wikileaks.

Zpráva poukazuje na islámské charitativní organizace, které slouží k financování islámského teroru a varuje před nastrčenými firmami, jejichž prostřednictvím tečou ze Saudské Arábie prostředky pro financování teroristických aktivit. Saudskoarabská podpora islámského terorismu však vyšla najevo už letos v březnu, kdy se na veřejnost dostala tajná zpráva makedonské vlády usvědčující Saudskou Arábii z poskytnutí stamilionů dolarů balkánským islámským extremistům.

Různé reakce mezi muslimy

Lukáš Lhoťan je jednou z nejznámějších osobností českého islámu, která v novinách i televizi pravidelně hovoří k islámské problematice. Zároveň je místopředsedou Libertas Independent Agency, o.s., jejímž cílem je šíření pozitivního obrazu islámu v českých médiích.

ParlamentníListy.cz se Lhoťana zeptaly, jak na jeho článek reagovali ostatní muslimové. První část muslimů, která je v kritizovaných věcech zapojena, reagovala samozřejmě negativně, druhá část muslimů se o to vůbec nezajímá, třetí skupina s ním sice souhlasí, ale vadí jim, že to vytahuje na veřejnost může tím poškodit islám v očích veřejnosti, a čtvrtá skupina s ním prý souhlasí.

Syn Sáňky je prý neonacista

Lhoťan také redakci sdělil, že Vladimír Sáňka už na policii své výroky schvalující teroristické útoky v Izraeli vysvětloval, ale pokud se nejedná o české území a výzvu k páchání teroristických činů na českém území, není to trestné. Stejně tak není trestné, pokud tito muslimové hlásají nenávist vůči nemuslimům v soukromí.

Lhoťan dále upozornil, že syn Vladimíra Sáňky, Diran Sáňka, je v Česku vyšetřován za to, že se angažuje v neonacistickém hnutí. Prý se účastnil akcí dnes již zakázané Dělnické strany a Národního odporu. Na internetu kolují jeho fotografie, na nichž hajluje. V současnosti je prý v tureckém vězení, neboť zde byl odsouzen za pašování drog.

Co se týká provozu pražské a brněnské mešity, tak jde o desítky milionů korun ročně a podle Lhoťana je tak jasné, že musí jít o finanční injekce ze zahraničí. Hodnota pražské mešity, které je prý Vladimír Sáňka spolumajitelem, má prý hodnotu 20 milionů korun a brněnská, jejímž spolumajitelem je Alrawi , má hodnotu pět milionů.


Celý článek Lukáše Lhoťana:

Můj osobní postoj ke krizi české muslimské komunity

Vzhledem k dotazům, které mi chodí na mail, rozhodl jsem se napsat krátkou poznámku o tom kdo jsem a „co zastupuji". A hlavně proč dnes již nepodporuji předsedu Islámské nadace v Brně a předsedu Ústředí muslimských obcí v ČR pana Muniba Alrawiho a v čem si myslím, že jsem učinil chybu.

Jsem český občan, mám svou „hlavu" své názory a své přemýšleni o světě. Pokud se ukáže, že jsem se mýlil nebojím se to přiznat. Nebojím se diskutovat s nikým a pracovat pro dobro naši zemně a společenství, pokud je ten člověk (nebo organizace) slušný a poctivý. Tolik asi k tomu kdo jsem.

A za koho hovořím? Hovořím jen sám za sebe a samozřejmě v současné době za ty kdož souhlasí s programem našeho občanského sdružení Libertas Independent Agency o.s. Nikdy jsem nestál a nestojím o to, abych byl prezentován jako představitel nebo mluvčí českých nebo brněnských muslimů. Jsem pouze jen jeden z 10 tisíc muslimů, 10 milionů Čechů,  a věřících lidi v této zemi.

Tedy vnímat mně jako mediálního mluvčího nebo dokonce PR agenta Islámských nadaci je velmi vtipné, ale chybné. Naopak sám jsem se v předchozích měsících definitivně rozešel se současnými představiteli Islámských nadaci a Ústředí muslimských obcí v ČR ve zlém a nestojím o to, aby mně někdo označoval za jejich „agenta". Také jsem kritizován některými muslimy za své pro-americké, pro-židovské a anti-islamistické postoje.

Dnes již mohu veřejně říci, že jsem v opozici proti lidem jako je pan Munib Alrawi a Vladimír Sáňka a to kvůli jejich pokrytectví vůči muslimům, české společnosti a státním úřadům.

Základní náčrt důvodu proč nesouhlasím s prezentaci islámu dle těchto lidí

-         Lide kolem pana Vladimíra Sáňky a Muniba Alrawiho neřekli muslimům, že díky změně nadačního zákona před několika léty se staly Islámské nadace jejich soukromým majetkem a proto nemají legálně žádné členy, valné hromady a stanovy, ale jsou soukromým majetkem několika osob zapsaných jako zřizovatelé.

-         Oficiálně je v ČR kolem 10 až 15 tisíc muslimů, přitom od vzniku státem schváleného Ústředí muslimských obcí až do roku 2009 mělo toto Ústředí muslimů pouze do 50 lidí a přitom veřejně vystupovalo jako mluvčí všech 15 tisíc muslimů! K panickému pokusu přizvat došlo teprve poté co s iniciativou na založení druhé státem registrované církve vystoupili lidé kolem Mohameda Abbase (Muslimská unie) a majitele jazykové školy Alfirdaus v Brně.

-         Pan Vladimír Sáňka, Munib Alrawi, Jalal Atasi a další lidé co ovládali Islámské nadace otevřeně ignorovali muslimskou komunitu a pomoci rafinovaných lží se snažili manipulovat s muslimy k svému prospěchu a zároveň tak, aby muslimové neprokoukli jejich lži.

-         Pan Munib Alrawi, Vladimír Sáňka a další lidé ovládající Ústředí muslimských obcí nepozvali do základních organizací této registrované muslimské církve osoby co podepsaly návrh na její zřízení (některé výklady zákona říkají, že tito lide jsou považováni za zákládající členy) a dosadili si své vybrané osoby. Dále pan Alrawi, Sáňka a se zaštiťují tím, že Ústředí muslimských obcí je pokračováním Ústředí muslimských obcí z dob první republiky a z 90 let 20 století, kdy se o oživení Ústředí snažil profesor Šilhavý, převzali před několika léty seznam registrovaných členů Ústředí profesora Šilhavého, ale doposud nikoho z registrovaných členů nepozvali do státem uznané organizace a místo toho si dosadili a řídili tuto organizaci dle svých potřeb.

-         Nesouhlasím s tím, aby ve vedení Islámských nadací a Ústředí muslimských obcí seděli lidé usvědčeni oficielními dokumenty ze spolupráce s komunistickou STB a komunistickou zahraniční rozvědkou.

-         Myslím si, že pan Vladimír Sáňka by měl odstoupit ze všech funkcí v islámských organizacích a věnovat se své rodině, kvůli odsouzení jeho syna za obchod s drogami a podporu neonacismu.

-         Nesouhlasím s „diplomacii" pana Alrawiho a pana Sáńky, kdy se tito lidé na veřejnosti české společnosti prezentují jako multikulturalisté, stoupenci mezi-náboženského dialogu a odpůrci islámského radikalismu a přitom se v muslimské komunitě prezentuji jako odpůrci integrace do České společnosti, hlásají, že cílem židů a křesťanů je zničit islám a učinit z muslimů otroky západu. Nesouhlasím s podporou sebevražedných atentátu jménem VŠECH muslimů ze strany pana Vladimíra Sáňky a dalších osob.

-         Odmítám maskováni financováni ze Saudské Arábie a dalších regionu prostřednictvím různých nastrčených firem a osob.

Jsou ještě i další důvody, které mne po mnoha letech spolupráce s panem Alrawim přivedly k rozhodnutí definitivně ukončit s ním spolupráci a postavit se proti jeho politice. Na rozdíl od pana Vladimíra Sáňky, kterého jsou prokoukl již před několika léty, do pana Alrawiho jsem dlouhá léta vkládat naděje. Bohužel se ukázalo, že jeho sliby byly neupřímné a má důvěra jeho slovům byla slepým omylem. A jeho cílem je vždy pouze zneužít každého kdo mu věří a poté jakmile ten důvěřivec bude požadovat realizováni toho co pan Alrawi slíbil, snaží se ho pan Alrawi zbavit za každou cenu včetně odradit ho od islámu. Bohužel poté co se před několika léty stal islám jediným zdrojem obživy pana Alrawiho a jeho švagra a spolumajitele mešity pana Jalala Atasiho došlo k velmi radikální změněn jejich morálky a chováni.

Pan Alrawi si myslel, že jsem natolik naivní, že budu věřit jeho slovům o multikulturalismu, mezi-náboženském dialogu, správném islámu a zároveň přistoupím na jeho „diplomacii" vůči české veřejnosti a pokrytectví vůči muslimům. Když zjistil, že zas tak blby nejsem pokusil se mně k tomuto přesvědčit nabodnutím peněz z „práce pro islám". I to jsem odmítl respektovat a řekl jsem jasně, pokud je islám o morálce a upřímnosti, pak není nic špatného v tom kritizovat špatné činy muslimů a nejen prezentovat „krásu" islámu, ale zároveň se snažit i správy umírněný islám praktikovat. To se mu nelíbilo.

Když lídr politické strany Suverenita Jana Bobošiková zaútočila na české muslimy, kritizoval jsem ji a poukázal jsme na skutečnost, že její volební kampaň sponzoruji muslimové. Byla to ta nejmírnější reakce, protože někteří muslimové z Brna požadovali aby volební kandidát Suverenity v Brně Libor Matouš, který před volbami sbíral mezi muslimy peníze s tím že je několik let muslim, veřejně slova pani Bobošikové odsoudil.

Teprve, když kritik islámu a bloger Jiří Novotný zveřejnil informací od bývalé muslimky Pavliny Bitárove, že Libor Matouš je muslim, veřejně jsem o tom referoval. Postoj pana Alrawiho k této kauze byl poslední kapkou v mé toleranci jeho „diplomacie". Pan Matouš totiž veřejně odešel od islámu a sám dokonce veřejně popřel, že nikdy nebyl na pouti v Mekce. A zároveň, ale telefonicky sdělil muslimům, že to je jen kamufláž pro „dobro" islámu a že mu pan Alrawi přislíbil, že pokud se media zeptají na jeho muslimství on to popře.

Nehodlám diskutovat o tom jestli lže pan Alrawi nebo pan Matouš, to je již jedno. Faktem je, že takovéto chováni a diplomacie uplatňována panem Alrawim nejen diskredituje české muslimy před státními orgány a bezpečnostními silami, ale zároveň podporuje islamofbní propagandu a možná je i důvodem proč dle týdeníku Euro Ministerstvo Vnitra nedoporučilo vládě České republiky podporovat výstavbu islámských center v České republice a odmítlo podpořit Ústředí muslimských obcí, které dle bezpečnostních analytiků s ještě neprofilovalo.

Dne 12 dubna se má v Brně konečně po mnoha letech sejit shromážděni všech muslimů, kterým ještě záleží na Islámské nadaci a chtějí diskutovat a jednat o řešeni krize do které se muslimská komunita dostala. Na toto jednáni jdu s jasným cílem požadovat níže uvedené body:

  1. Převést brněnskou mešitu ze soukromého vlastnictví rodiny pana Alrawiho zpět do rukou muslimů.
  2. Ukončit rozpad brněnské muslimské komunity na mnoho malých modliteben, kvůli osobním sporům a znovu podpořit její jednotu.
  3. Zprůhlednit financováni mešity a do 5 let snížit závislost na zahraničních dárcích na minimálně 50 % a do 10 let na 80%.
  4. Podpořit všechny aktivity směřující k rozvoji muslimské komunity a mešity v rámci zákonu české republiky a plurality názoru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To nesmí projít!“ Očkování pryč, Chcípl pes vidí další zlo. Dusná akce

19:53 „To nesmí projít!“ Očkování pryč, Chcípl pes vidí další zlo. Dusná akce

Je čas odporu proti současné vládě. Nedodržovat její nařízení a pokyny. Pořádně si promluvit se svým…