Autodrom Most: Součástí TOTAL Czech Truck Prix bude i kampaň Road Heroes

28.08.2019 13:44

Evropská asociace automobilových závodů (ETRA), která je promotérem evropského šampionátu okruhových tahačů (FIA ETRC), připravila pro letošní sezonu novou kampaň Road Heroes (silniční hrdinové). Jejím cílem je podpora kamionové dopravy, boj s nedostatkem řidičů formou pozitivní motivace a ocenění všech mistrů volantu, kteří mohou být budoucím kolegům příkladem. Kampaň tak má své místo i v programu závodního víkendu TOTAL Czech Truck Prix, který ve dnech 31. srpna a 1. září přivítá mostecký autodrom.

Autodrom Most: Součástí TOTAL Czech Truck Prix bude i kampaň Road Heroes
Foto: Autodrom Most
Popisek: Součástí TOTAL Czech Truck Prix bude i kampaň Road Heroes
reklama

Na každé z osmi zastávek letošního ročníku FIA ETRC partneři nebo pořadatel závodního víkendu navrhuje svého kandidáta, který získává titul Hero of the Road. „Naším partnerem je sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA. Svá kritéria nastavil tak, že nominovaný řidič musí pracovat alespoň deset let jako profesionál v osobní, nákladní, vnitrostátní či mezinárodní dopravě bez zaviněné nehody s vážnými následky a musí mít odjeto minimálně půl milionu kilometrů. Musí také prokázat zkušenost s poskytnutím pomoci při dopravní nehodě či v nouzi,“ vyjmenoval obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Součástí TOTAL Czech Truck Prix je už potřetí přehlídka The Most Truck Festival, kam majitelé přihlásili na 100 kamionů, a to včetně amerických nebo historických. Tahákem pro diváky bude v sobotu i v neděli spanilá jízda účastníků festivalu po velkém závodním okruhu. „Závody tahačů přilákají každým rokem řadu řidičů kamionů, majitelů dopravních a spedičních firem a dalších nadšenců, kteří jsou s mnohatunovým kolosy profesně i zájmově spjati. Právě na ně jsme se obrátili, aby pomohli vybrat vhodného kandidáta na premiérový titul Hero of the Road za autodrom jako pořadatele,“ upřesnil Krafek.

Oba hrdiny silnic čeká o závodním víkendu nevšední nahlédnutí do zákulisí a zázemí truckerských týmů, organizátoři kampaně je provedou boxy i paddockem, nahlédnou do dispečinku ve startovní věži. „Řádně si také užijí si svých několik minut slávy. Budou totiž dekorováni na startovním roštu před prvním sobotním závodem truckových speciálů před očima desítek tisíc fanoušků. Kromě toho získají jako bonus VIP vstupenku do areálu autodromu na celý víkend,“ doplnil Jakub Krafek.

TOTAL Czech Truck Prix nabídne tradičně strhující souboje špičkových jezdců a týmů. Titul evropského šampiona obhajuje německý pětinásobný vítěz seriálu FIA ETRC Jochen Hahn. Jedním z jeho největších soupeřů je Adam Lacko z roudnického týmu Buggyra Racing. V Mostě jej tradičně poženou dopředu věrní domácí fanoušci. Součástí závodního víkendu budou i vložené série Renault Clio Cup Central Europe a KIA Platinum Cup. Nově je doplní Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup. Speciály renomované německé automobilky jsou pravidelnými účastníky nejprestižnějších okruhových závodů, například DTM či ADAC GT Masters. Vstupenky si zájemci mohou zakoupit u vstupu do autodromu v době konání závodů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

21:41 MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušk…