ČEZ: Rodinám s vážně nemocnými dětmi poslali zaměstnanci s Nadací ČEZ přes čtyři miliony korun

08.12.2017 12:03

Konec roku ve Skupině ČEZ už tradičně patří společné zaměstnanecké sbírce Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ s názvem Plníme přání, myslíme na druhé. Jedenáctý ročník pomoci byl určen dětem a mladistvým s dlouhodobým závažným onemocněním. Během šesti týdnů vybrali mezi sebou energetici rekordní částku 2 084 625 korun, kterou poté Nadace ČEZ ještě zdvojnásobila.

ČEZ: Rodinám s vážně nemocnými dětmi poslali zaměstnanci s Nadací ČEZ přes čtyři miliony korun
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Rekordní“ nebyla letos v zaměstnanecké sbírce Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ jen vybraná částka, ale i počet splněných přání a zapojených zaměstnanců. Celkově se podařilo splnit přání 75 rodin s vážně nemocnými dětmi a mladistvými a zapojilo se 1372 zaměstnanců, tedy téměř dvakrát tolik, co loni. Ti během října a listopadu přispěli částkou 2 084 625 korun. Nadace ČEZ pak celou sumu zdvojnásobila na 4 169 250 Kč.

Přání dětí a jejich rodičů byla různorodá, od nákupu speciálních edukačních pomůcek, sportovního vybavení přes úhradu asistenční péče a rehabilitací až po zajištění zdravotnického materiálu. „Jsem moc ráda, že se mezi námi zaměstnanci podařilo vybrat sumu, která překonala všechna naše očekávání. Díky tomu můžeme podpořit i další rodiny, na které se v původním výběru nedostalo. Velmi děkuji všem, kteří se rozhodli přispět,“ sdělila Michaela Chaloupková, ředitelka divize správa.

Do projektu „Plníme přání, myslíme na druhé“ se kromě jednotlivců zapojily i celé týmy. V Zábřehu na Moravě například zaměstnanci uspořádali bleší trh s bižuterií, jehož výtěžek ve výši 6 280 korun přispěl k celkové částce 30 tisíc na podporu rodiny osmileté Julinky s mozkovou obrnou. „Ta částka je opravdu neuvěřitelná. Zrovna teď řešíme, jak uhradit rehabilitace pro Julinku na příští rok a spadl nám obrovský kámen ze srdce. Vašeho daru a pomoci si opravdu vážíme,“ poděkovala maminka.

Správní rada Nadace ČEZ se rozhodla navíc podpořit osmiletého Davídka ze Svitav, který od narození trpí několika závažnými onemocněními. Jeho rodiče požádali o částku 31 000 Kč na zakoupení speciálního dětského vozíku, který Davídkovi pomůže zlepšit sed a stát se více samostatným. Díky štědrosti zaměstnanců a nadace dostane rodina nakonec částku 60 000 korun.

Symbolické šeky pro podpořené rodiny s nemocnými dětmi převzaly z rukou generálního ředitele Skupiny ČEZ Daniela Beneše ředitelka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR Martina Smolíková a zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble Martina Šmuková v rámci zahájení adventu v pražské centrále společnosti. Dobročinnost zaměstnanců tím ale zdaleka nekončí. Adventní atmosféru energetikům navodí také tradiční vánoční trhy chráněných dílen probíhající během prosince v pražské lokalitě i v regionech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Rozpočet na rok 2022 bude schodkový

20:29 Královéhradecký kraj: Rozpočet na rok 2022 bude schodkový

Krajský rozpočet na příští rok počítá se schodkem ve výši 420 milionů korun. Na straně příjmů se poč…