ČOI: Z trhu zbývá stáhnout poslední kusy mobilních klimatizací SENCOR SAC MT1221CH a SAC MT1222CH

08.06.2020 10:02

Společnost FAST ČR, výhradní distributor produktů Sencor v ČR, stahuje z trhu poslední kusy mobilních klimatizací Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH (výrobní šarže „Lot: 2019122***“) vyrobené v roce 2019, z důvodu možného rizika zkratu a následného vznícení produktu.

ČOI: Z trhu zbývá stáhnout poslední kusy mobilních klimatizací SENCOR SAC MT1221CH a SAC MT1222CH
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Zároveň vyzývá své zákazníky, aby přestali klimatizace používat a vrátili je na centrálu společnosti. Zákazníkům budou vráceny peníze v plné výši kupní ceny. V současné chvíli bylo již zajištěno více než 90 % potenciálně rizikových produktů, u kterých už došlo k plné refundaci. SpolečnostFAST ČR zjistila na základě provedené expertizy reklamovaného zboží možnost vzniku závažné poruchy u modelů mobilních klimatizací Sencor SAC MT1221CH a Sencor SAC MT1222CH (výrobní šarže „Lot: 2019122***“). Její vinou může dojít při užívání těchto jednotek k poškození vnitřní elektroinstalace a následnému zvýšení rizika zkratu, respektive vznícení klimatizace. Oba typy klimatizace, Sencor SAC MT1221CH a Sencor SAC MT1222CH, jsou starší modely roku 2019 a od července 2019 již nejsou na žádném trhu včetně ČR a SR k dispozici ke koupi. Nemůže se tak stát, že by si tento model zákazník mohl koupit v letošní sezóně.

„Na vzniklou situaci jsme začali okamžitě po jejím odhalení reagovat. Nahlásili jsme modely České obchodní inspekci i do mezinárodního výstražného systému, který upozorňuje spotřebitele na rizikové výrobky,“ uvádí Petr Uher, Senior Quality Manager společnosti FAST ČR, a pokračuje: „Bezpečnost našich výrobků je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme obratem kontaktovali většinu zákazníků, kteří si zmíněné modely zakoupili, a informovali je prostřednictvím našich distribučních a prodejních kanálů. Zákazníkům, které se nám nepodařilo kontaktovat přímo, se snažíme od začátku července 2019 uvedené informace zprostředkovat formou placených sdělení v celostátním tisku, rozhlasu, na internetových serverech a sociálních sítích. Výzvu jsme dále zařadili i do letáků PLANEO Elektro, distribuovaných v mnoha milionech kusů týdně. Porucha se týká jen omezeného počtu kusů zmíněných modelů klimatizací z roku 2019. V současné chvíli jsme zajistili již více než devadesát procent potenciálně rizikových produktů, u nichž již došlo k refundaci či opravě.“

Společnost FAST ČR vyzývá poslední zbývající zákazníky k zastavení jejich používání, vrácení prodejci nebo na centrálu společnosti. Zákazníkům budou vráceny peníze v plné výši kupní ceny. Zákazníci se mohou pro bližší informace obracet telefonicky na číslo +420 323 204 348 (denně v době od 9:00 do 17:00) nebo nae-mail info@sencor.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Probační a mediační služba: Klienti Probačního domu pomáhali s úpravou veřejného prostoru

19:34 Probační a mediační služba: Klienti Probačního domu pomáhali s úpravou veřejného prostoru

V sobotu 18. března 2023 proběhla v Písku na Flekačkách pracovní sobota, kdy klienti Probačního domu…