Česká pošta: Češi si přebírají pouze 45 procent úředních zásilek

21.06.2019 17:37

Češi si dlouhodobě vyzvedávají pouze 45 % úředních zásilek. Dalších 21 procent zásilek je po 10 dnech na poště vhozeno do domovní schránky a 34 procenta zásilek se po uplynutí 10 dní vrací odesílateli.

Česká pošta: Češi si přebírají pouze 45 procent úředních zásilek
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Třetinu zásilek, které jsou úřady považovány za doručené, si jejich adresáti prokazatelně nepřečtou. Ročně přitom jde o více než 2 miliony zásilek. Česká pošta proto před prázdninami přichází se dvěma jednoduchými tipy, jak nezmeškat žádnou úřední zásilku.

Úřední zásilky jsou v mnoha ohledech specifickou kategorií. Lidé k nim většinou nemají pozitivní vztah a často se obávají je převzít nebo otevřít. Řada lidí ale úřední zásilku nepřevezme pouze z toho důvodu, že se jim nechce na poštu, nebo proto, že se v daném období nenachází na své korespondenční adrese a o zásilce se nedozví. Právě pro tyto zákazníky přitom existuje jednoduché a elegantní řešení.

Datová schránka ušetří hodiny a její založení trvá 10 minut

První možností je založení datové schránky, která slouží k elektronické komunikaci s úřady a která tak lidem ušetří s každým psaním cestu na poštu a cestu zpět domů. To přitom může u v některých případech zabrat i hodinu času. V případě, že by komunikace přes datovou schránku ušetřila lidem půl hodiny času u jedné zásilky, mohli by lidé v České republice při použití datových schránek v roce 2018 teoreticky při vyzvedávání zásilek ušetřit až 405 let (148 tisíc dní) života. Datová schránka se přitom hodí například v době letních dovolených nebo pro lidi, kteří jsou pracovně vytížení.

Jak na datovou schránku

Na přepážkách se službou Czech POINT můžete podat žádost o zřízení datové schránky, stačí k tomu jen doklad totožnosti. Datová schránka je zpravidla zřízena okamžitě a přístupové údaje obdržíte do několika minut na zadanou e-mailovou adresu nebo později poštovní zásilkou do vlastních rukou adresáta. Zřízení datové schránky trvá cca 5 minut a v případě, že zvolíte zaslání přístupových údajů prostřednictvím e-mailu, můžete ji začít ještě ten den používat.

Česká pošta nabízí služby Czech POINT na svých 950 pobočkách. Jejich kompletní seznam naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka

15:16 Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka

Pro město Sokolov a okolí byly spuštěny dva nové vysílače. Od pátku 14. května tak zajistí místním o…