Česká televize: Neziskové organizace pro letošní Adventní koncerty jsou vybrány

05.07.2022 14:29 | Tisková zpráva

Denní centrum Žirafa v Karlových Varech se stane jednou ze čtyř neziskových organizací, které Česká televize podpoří v rámci letošního ročníku adventních koncertů. Jedné z nejstarších charitativních akcí v Česku se dosud podařilo rozdělit 128 organizacím více než čtvrt miliardy korun.

Česká televize: Neziskové organizace pro letošní Adventní koncerty jsou vybrány
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Logo ČT

Záštitu nad jednotlivými projekty tento rok převezmou osobnosti zpravodajství a sportu České televize: Lea Surovcová, Barbora Kroužková, Daniel Takáč a Stanislav Bartůšek.

Karlovarské Denní centrum Žirafa představuje jeden ze čtyř projektů, který byl vybrán z více než padesátky neziskových organizací přihlášených do letošního dvaatřicátého ročníku sbírky. Posláním centra, které vzniklo v roce 2006, je poskytovat komplexní odbornou pomoc klientům s poruchou autistického spektra v kombinaci se zdravotním a mentálním postižením.

„Podobných služeb je obecně nedostatek a v Karlovarském kraji jde o jedno ze dvou center. Díky podpoře sbírky Adventních koncertů ČT organizace vybuduje venkovní výtah, který umožní bezpečnou a pohodlnou dopravu klientů ve vícepatrové budově centra,“ uvádí k výběru projektu manažer charitativních aktivit České televize Jiří Váňa.

Benefiční koncert se odehraje v pražském Břevnovském klášteře první adventní neděli, tedy 27. listopadu. V roli patrona projektu se představí moderátor zpravodajství České televize Daniel Takáč.

Mezi další tři podpořené organizace patří vznikající hospic Dětský dům pro Julii, Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín pomáhající rodinám dětí s hendikepem a sdružení Parent Project, podporující rodiny s dětmi, které se narodily se svalovou dystrofií.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…