Česká televize: Máte knihovnu? A mohla bych ji vidět?

27.5.2022 9:20 odp. | Tisková zpráva

V novém cyklu ČT art nechají osobnosti české společnosti, kultury a umění nahlédnout do svých polic a skříní, aby odhalily, jaké oblíbené literární kousky mají ve své sbírce.

Česká televize: Máte knihovnu? A mohla bych ji vidět?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

„Vzpomínám, jak mi vždycky maminka říkala: Já jsem koupila prádelník a než jsem se vrátila, otec ho zaplnil knihami. Tak je to zřejmě dědičné postižení,” říká Tomáš Halík o svém vztahu k sbírání knih v aktuálním dílu nového pořadu webu art.cz. Vedle monsignora mohou diváci nahlédnout do knihoven osobností, jako výtvarnice Lucie Lomová, literární historik Martin C. Putna nebo typograf Martin T. Pecina.

„Naše nová série o knihovnách je další z řady web only videí, která vytváříme pro ctart.cz,“ popisuje šéfredaktor webu Jiří Koukal a doplňuje: „Všichni tu v redakci máme rádi knihy a moc dobře víme, že taková osobní knihovna toho o člověku dokáže říct víc, než se na první pohled zdá. Kdykoliv jsem u někoho doma, vždycky mu knihovnu prolustruju, abych si ho trochu zařadil. Lidi bez knihoven jsou podezřelí. S o to větší radostí jsme s kolegy navštěvovali byty osobností, o jejichž knihovnách by si mnozí milovníci literatury mohli nechat jenom zdát.“

V chystaných dílech se můžou diváci těšit na papírové skvosty soudkyně Evropského soudu pro lidská práva Kateřiny Šimáčkové nebo filozofky Alice Koubové.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Létejte bezpečně a legálně

19:27 Policie ČR: Létejte bezpečně a legálně

V době předsednictví policisté hlídají více také vzdušný prostor.