Slyšení navazuje na šestou periodickou zprávu o plnění Úmluvy, kterou vláda ČR Výboru předala na podzim roku 2014. Slyšení probíhá pravidelně v intervalech každých 6 let a absolvují jej všechny smluvní strany Úmluvy. Úmluva je komplexním mezinárodněprávním dokumentem, který obsahuje povinnosti států v oblasti předcházení diskriminace žen a podpoře rovnosti žen a mužů. Československo podepsalo Úmluvu již v roce 1980. Úmluva se vztahuje například na rovný přístup ke vzdělávání a zdravotní péči, na oblast rovnosti žen a mužů na trhu práce či na prevenci domácího násilí.
Okruh témat, která budou předmětem slyšení delegace ČR, zaslal Výbor v tzv. předběžných otázkách na podzim loňského roku. Jedná se především o opatření přijatá za účelem podpory rovnosti žen a mužů na trhu práce, prevence domácího násilí, snížení délky diskriminačních sporů řešených soudy, odškodnění nezákonně sterilizovaných žen či zajištění svobodné volby místa, způsobu a okolností porodu. Výbor se také zaměří například na dostupnost služeb péče o děti, právo žen se zdravotním postižením na sňatek a výkon rodičovských kompetencí či zvyšující se riziko ohrožení chudobou zejména u žen-samoživitelek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
diskriminace , OSN , ženy , TZ
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…