Do čela Vítkovic Heavy Machinery nastupuje Daniel Kurucz

04.06.2018 10:03

Novým generálním ředitelem společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) byl od začátku června jmenován Daniel Kurucz. V minulosti řídil divizi švédské globální společnosti Sandvik - působící ve stejném oboru jako VHM, stál v čele Českých drah nebo v čele divize speciální chemie holdingu Agrofert. Dosavadní generální ředitel VHM Martin Žák se vrací na svůj původní post ředitele společnosti Vítkovice Doprava.

Do čela Vítkovic Heavy Machinery nastupuje Daniel Kurucz
Foto: Vítkovice Heavy Machinery
Popisek: Vítkovice Heavy Machinery

Pro řízení VHM byl Kurucz vybrán investorem, společností SPV VTK podnikatele Jaroslava Strnada, jako krizový manažer, který má obnovit důvěru zákazníků, finančních partnerů, dodavatelů a zaměstnanců ve značku VHM. „Mým úkolem je spolu s týmem spolupracovníků, který sestavím, zopakovat to, co se stejnému investorovi podařilo před pěti lety v kopřivnické Tatře. Zachránit slavnou českou průmyslovou značku, ekonomicky ji stabilizovat a vytvořit předpoklady pro její další rozvoj,“ uvádí nový generální ředitel.

Daniel Kurucz (50 let) vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací na zahraniční obchod. Později získal na ČVUT a Sheffield Hallam University titul MBA v oboru řízení průmyslových podniků. Absolvoval studijní pobyty ve švédském Stockholmu a ve švýcarském Lausanne.

Pracoval ve vrcholovém managementu nadnárodních společností. Vedle strojírenské společnosti Sandvik to byl například japonský Fujifilm. Šéfoval také společnostem v Indii, Číně, Kanadě a USA.  V posledních 3 letech se věnuje krizovému řízení a transformacím firem. Vedle toho je také členem vedení Česká basketbalové federace, z.s. a úspěšným aktivním trenérem s FIBA licencí kategorie A.

VHM procházejí reorganizací se vstupem investora, společnosti SPV VTK Jaroslava Strnada. Výrobkové portfolio firmy zahrnuje škálu od ingotů až po dodávky celých výrobních technologií. VHM má uzavřený výrobní cyklus -  od ocelárny, přes špičkové kování, až k finálním výrobkům. Obchoduje v mnoha zemích. Na nejsilnějším německém trhu je společnost známá zejména v oblasti ingotů, tvarově složitých odlitků, výkovků a lodních dílů. Napříč světem působí jako dodavatel částí pro hydroelektrárny, větrné elektrárny a výrobce strojů a zařízení pro těžbu a zpracování nerostů a technologií pro nejrůznější obory průmyslu. VHM zaměstnává zhruba tisícovku lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha prověří v zařízeních sociální péče protipožární zabezpečení

18:33 MHMP: Praha prověří v zařízeních sociální péče protipožární zabezpečení

Radní Milena Johnová vyjádřila upřímnou soustrast pozůstalým zemřelých klientů z domova pro osoby se…