Finanční a ekonomický institut: Některé banky šmírují své klienty, říká ekonom Lukáš Kovanda

15.05.2017 9:04 | Zprávy

Bankovní instituce čekají v nejbližších letech razantní změny a klienti na tom vydělají. „Banky už brzy nebudou vnímány jen jako kamenné ústavy, na které jsme dnes zvyklí, ale budou v celé své šíři služeb fungovat v aplikacích našich chytrých telefonů,“ říká v rozhovoru pro portál FAEI.cz Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Cyrrus.

Finanční a ekonomický institut: Některé banky šmírují své klienty, říká ekonom Lukáš Kovanda
Foto: Archiv LK
Popisek: Ekonom Lukáš Kovanda

„Očekávám tři základní procesy,“ komentuje Kovanda v rozhovoru nadcházející vývoj. „Rozvoj fintechu (on-line bankovních aplikací, robotických služeb – pozn. aut.) bude ještě daleko bouřlivější než nyní. Kamenné banky budou nuceny zefektivňovat své procesy, odejde řada zaměstnanců od nižších pozic až po nejvyšší manažerské posty. Ti všichni budou náhle přebyteční. A dále: Ze strany bank dojde k akvizicím nejúspěšnějších fintechových platforem včetně jejich zaměstnanců a zakladatelů.“ V bankovním sektoru se podle Kovandy čeká poměrně razantní propouštění během let 2018 až 2025.

Banky mají o svých klientech v dnešní době poměrně podrobné informace. Fintech je pro ně příležitostí, aby jich začaly naplno využívat. Uvědomujeme si, co vše se dá vyčíst z našich statusů na sociálních sítích? Lukáš Kovanda to říká otevřeně: „Banky o tom příliš nemluví, ale minimálně některé z nich „šmírují“ své klienty na sociálních sítích, jako je Facebook nebo Twitter. Například „odposlouchávají“ konverzace svých klientů na sociálních sítích. Nebo používají speciální online sledovací nástroje, jež jim umožnují monitorovat stránky, které jejich klient navštíví poté, co opustí vlastní webové stránky dané banky.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Čerpání financí z EU musíme konsolidovat

16:08 Hospodářská komora: Čerpání financí z EU musíme konsolidovat

Česko musí přestat rozpouštět evropské peníze v roztříštěných projektech s nízkou přidanou hodnotou.