Jihomoravský kraj: Konference k podnikavosti přilákala 130 pedagogů a odborníků na vzdělávání

13.06.2021 9:50

Podnikavost, jako klíčový parametr pro schopnost poradit si v rychle se měnícím světě, byla ústředním tématem konference vzdělávacího střediska Lipka. Nad akcí, které se zúčastnilo 130 pedagogů a odborníků na vzdělávání, převzal záštitu Jiří Hlavenka, radní JMK pro vědu, výzkum, inovace a IT.

Jihomoravský kraj: Konference k podnikavosti přilákala 130 pedagogů a odborníků na vzdělávání
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

„Poptávka po měkkých dovednostech roste. Uvědomují si to nejen podnikatelé, kterým často chybí adaptabilní zaměstnanci, ale naštěstí už i pedagogové a odborníci na vzdělávání. Důkazem je mimo jiné početná účast na dnešní Podnikavé konferenci Lipky. Aby se člověk dovedl prosadit v nejistém světě budoucnosti, potřebuje umět hledat a využívat příležitosti a vytvářet z nich hodnoty pro ostatní. Zaměříme-li se na rozvoj podnikavých kompetencí, tedy tzv. “soft-skills”, předáme žákům kompetenční výbavu, se kterou uspějí i ve světě, který se bude neustále měnit,“ řekl Jiří Hlavenka.

„Podnikavá konference“ je pilotním dílem trojice sympozií, která pořádá středisko environmentálního vzdělávání Lipka společně s inovační agenturou JIC. Další dvě setkání budou zaměřena na zdroje i samotnou realizaci programů na podporu podnikavosti a uskuteční se v roce 2022 a 2023.

„Zařazení “podnikavosti” do programů Lipky je zcela logickým krokem. Třicet let se snažíme vést lidi k poctivému přemýšlení o budoucnosti planety a vlastnímu zapojení do řešení environmentálních problémů. K tomu potřebují nejen dostatek informací, ale hlavně víru ve vlastní schopnosti, nápaditost, odvahu využívat příležitosti ke změnám, překonávat překážky, spolupracovat, předvídat a vůli dotáhnout svoje představy ke zdárnému výsledku,“ je přesvědčena Hana Korvasová, ředitelka střediska pro environmentální vzdělávání Lipka.

Jiří Hlavenka i Hana Korvasová se shodují v potřebě začlenit vzdělávání k podnikavosti, stejně jako vzdělávání o klimatické změně, do rámcových vzdělávacích programů všech typů škol. „Podpora kraje pro vzdělávání k podnikavosti je naší jednoznačnou prioritou i v rámci čerstvě aktualizované Strategie JMK. Cílem je přibližně stovka škol s proškolenými koordinátory podnikavosti. Již dnes ve 24 školách působí tříčlenné týmy a tvoří páteř proměny vzdělávací metody,“ upřesňuje Jiří Hlavenka.

„Nejzkušenější koordinátoři budou v příštím školním roce spolupracovat s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity při vzdělávání budoucích pedagogů. Zavedení podnikavosti do výuky dle mého usnadní i připravované podnikavé semináře pro management škol, tedy ředitele, jejich zástupce a koordinátory ŠVP,“ dodává Hana Korvasová.

Více informací o programu “Podnikavost” střediska Lipka naleznete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Skrytá měření odhalila další rizikové místo v Libereckém kraji

7:14 BESIP: Skrytá měření odhalila další rizikové místo v Libereckém kraji

V Hajništi překračuje maximální povolenou rychlost v obci skoro 90 procent motoristů. Výjimkou nebyl…