Jihomoravský kraj ocenil sedm nadaných učňů

07.06.2021 17:56

Talentovaná floristka, precizní truhlář a další nadšení učni, kteří dávají řemeslu nový rozměr, se dočkali ocenění. Sedmi nadaným laureátům, vynikajícím v oblasti zemědělství, stavebnictví nebo dřevozpracujícího průmyslu, dnes (7. června 2021) slavnostně předal zlatou plaketu hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Jihomoravský kraj ocenil sedm nadaných učňů
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Cílem akce České ručičky je zvýšit zájem o studium učňovských oborů, jejichž absolventů je na trhu práce dlouhodobý nedostatek. „Nejlepší způsob, jak přimět mladé lidi, aby uvažovali nad tím dát se na řemeslo, je, když jim ukážete práci studentů, kteří do toho dávají srdce. To, co umí ti, kteří dnes dostali ocenění, je nejlepší reklama,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Poděkování za pečlivou práci věnoval nejen učňům, ale i jejich vyučujícím.

Dvanáctý ročník, stejně jako celý školní rok 2019/2020, výrazně poznamenala omezení proti šíření koronaviru. Z celkem dvaadvaceti soutěží v odborných dovednostech se loni před vyhlášením nouzového stavu stihlo uskutečnit jen sedm. Oceněných je proto méně, než bývalo zvykem.

Přehlídka České ručičky představuje úspěchy učňů v nejprestižnějších celostátních soutěžích v odborných dovednostech, které se sledují v průběhu roku. Od roku 2008 ji vyhlašuje Jihomoravský kraj, ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem práce a sociálních věcí. Akci organizuje Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy, příspěvková organizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

22:25 Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

Na webu ČSSZ byla zveřejněna Zpráva o činnosti České správy sociálního zabezpečení za rok 2020.