Kolik času denně je možné věnovat technickým vymoženostem bez vlivu na zdraví

25.11.2022 14:25 | Zprávy

Moderní doba si žádá moderní vybavení. To však má svůj negativní dopad na naše zdraví. Jaká je bezpečná hranice a jak se chránit?

Kolik času denně je možné věnovat technickým vymoženostem bez vlivu na zdraví
Foto: Adam Lewis
Popisek: Moderní technologie - ilustrační foto

V současné moderní době se nové technologie neustále rozšiřují o nové vymoženosti, které mají výrazně ulehčovat život. Před obrazovkami tak trávíme často dlouhé hodiny, ať už v práci nebo ve škole. Výrazně se mění vystavené se moderním technologiím také u dětí, které v porovnání s dřívější dobou tráví s novými technologiemi marginálně více času, než jak tomu bylo před pouhými dvěma dekádami. Podívejme se na to jak technologie ovlivňují náš život a jak je možné své zdraví chránit.

Každodenní používání

Moderní doba nám nejen umožňuje používání moderních technologií, dokonce to vyžaduje. Není tak možné se vždy efektivně chránit nebo si dopřát den bez vystavení se jejich negativním vlivům, to platí také ve městech, kde se dnes pokrytí stále modernizuje a rozšiřuje. Aby bylo možné vykonávat pracovní nebo školní povinnosti, je zapotřebí používat nespočet různých technologií a to dokonce několik hodin denně v kuse. Je proto velmi důležité znát tipy a triky, jak se efektivně chránit v dobách, kdy moderní technologie používáme prakticky neustále, a to platí dnes již pro téměř všechny věkové kategorie.

Nejčastěji používané vymoženosti

Existuje celá řada moderních vymožeností, kterými si můžeme zpříjemnit a zjednodušit každodenní povinnosti, ale také jak se dokonale zabavit. Napříč posledními lety se navíc tyto technologické nástroje stále modernizují, stávají se chytřejšími, ale také cenově dostupnými. Používání se navíc rozšiřuje také jednodušší dostupností nástrojů - například streamovací služby zvyšují používání moderních technologií denně o několik desítek procent, díky dostupnost širokého katalogu filmů, to samé platí také pro herní konzole nebo poslouchání hudby přes veřejně dostupné knihovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Stanovisko Elektrárny Dukovany II k případnému vydání

8:54 ČEZ: Stanovisko Elektrárny Dukovany II k případnému vydání

Jako investor můžeme zodpovědně prohlásit, že výběrové řízení na dodavatele nových jaderných bloků p…