Martin France, Martin Harich a Marcela Březinová v rakouských Alpách kousek od Kaprunu

12.08.2020 19:50

Po letošních koronavirových koncertech „Zpívání z balkónu“ na Bohdalci a „Zpívání z vyhořelého balkónu“ v restauraci Černý kohout přišla zpěvákovi a producentovi Martinovi France nabídka na týdenní návštěvu „Českých Alp“ v Rakousku, a to právě za toto zpívání, které pomáhalo v této nelehké době lidem.

Martin France, Martin Harich a Marcela Březinová v rakouských Alpách kousek od Kaprunu
Foto: Martin France
Popisek: Martin France a Marcela Březinová v rakouských Alpách

„Napsalo mi vedení hotelu, které poděkovalo za tuto bohulibou a koronavirovou činnost a jako správní Češi nabídli pobyt v rakouských Alpách v česko - alpském hotelu Oberwirt,“ uvedl France.

V rychlém sledu a jednání se ve finále, každý po vlastní ose v „Českých Alpách“ v Nedersmillu, kousek od vyhlášeného lyžařského centra Kaprun, potkali hned tři zpěváci: Marcela Březinová, slovenský zpěvák a muzikant Martin Harich a už zmíněný Martin France.

Ale samozřejmě to nebylo bez problémů. Slovenský finalista soutěže Superstar 2011 Martin Harich, který zpíval, tak, jak to má rád, třeba na ulici ve Švýcarsku, měl nehodu - nabouralo do něj další auto a cesta do Rakouska byla tím pádem ohrožena. Ale Martin Harich zapracoval a s oblepeným zadním sklem a částečně vyklepanými dveřmi kufru dorazil.

A pak už následovaly jen návštěvy rakouských Alp ze všech možných stran, včetně ledovců, kde zima a sníh stále vládne.

Ale jinak si mohli nejen interpreti, ale zkrátka kdo chtěl, hodně užívat. Za 73 euro na místní kartu absolvovali celotýdenní vstupy zdarma na všechny atrakce, které si člověk umí představit. A tak zúčastnění mohli navštívit nejen nejvyšší hory v Alpách, včetně ledovce, ale i horské vyhlídky, muzea, skalní soutěsky, horská jezera, lanovky, měděné doly, thermaly a nebo třeba bazény. Zkrátka, pro každého tu bezpochyby bylo vyžití. Velikou devízou bylo i to, že, byť v hotelu s německým názvem Oberwirt, byl český personál a hlavně český průvodce a majitel tohoto zařízení. Ten se o své hosty staral a doprovázel je, samozřejmě i s patřičným výkladem všude. Slovenský zpěvák Harich si dokonce v jednom dni se svým kolegou Matějem odskočil do vedlejšího lázeňského města Zel am See a zahráli zde na ulici pro místní obyvatele a sklidili velký úspěch.

A to, že se interpreti domluvili už po telefonech, že zde v rámci nějakého večera na hotelu zazpívají, bylo téměř samozřejmostí a vykouzlilo to úsměv na tváři nejen zpěvákům, ale především ostatním ubytovaným z Čech i Slovenska, ale i příchozím návštěvníkům.

Po týdenním pobytu s nezapomenutelnými zážitky, se tak všichni rozjeli do svých domovů v Čechách a na Slovensku a domluvili se, že se opět všichni sejdou v ještě rozšířenější verzi projektu „České Alpy“ v rakouských horách, tentokráte v zimní verzi, na zahájení sezóny počátkem listopadu.

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …