Ministerstvo zahraničních věcí: Silné zemětřesení udeřilo na Tchaj-wanu

07.02.2018 8:09

Po silném úterním zemětřesení v Hualienu probíhají stále záchranné práce a jsou odstraňovány škody. Postupně jsou obnovovány dodávky elektrické energie, plynu a vody. Bylo rovněž obnoveno vlakové i letecké spojení mezi hlavním městem a Hualienem. Školy a úřady dnes v Hualienu zůstávají zavřeny.

Ministerstvo zahraničních věcí: Silné zemětřesení udeřilo na Tchaj-wanu
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

V současné chvíli létají do Hualienu pouze aerolinky Uni Air a Mandarin Airlines. Uni Air nabízí dva zpáteční lety z Tchaj-peje denně a tři lety z Tchaj-chungu týdně, Mandarin Airlines nabízí denně let z Kaohsiungu. Úřad pro civilní letectví (CAA) jedná s místními leteckými společnostmi o možnosti speciálních letů, které by lidem pomohly dostat se z a do oblasti.

Zůstávají zavřené některé silnice, Hualien Bridge na silnici č.11, který byl zemětřesením poničen, je sjízdný pouze v určitých intervalech, doprava je řízena. Také silnice č. 8 je v tuto chvíli ještě uzavřena mezi 172. a 176. kilometrem. Aktuální dopravní informace naleznete na stránkách provozovaných Ministerstvem dopravy (ZDE) a v systému informujícím o aktuální situaci na silnicích při přírodních neštěstích (ZDE).

Doporučujeme všem před případnou cestou do Hualienu ověřit si aktuální podmínky a dbát pokynů složek záchranného systému.

V oblasti stále může docházek k následným otřesům, aktuální informace naleznete na stránkách tchajwanského meteorologického ústavu (ZDE)

Město Hualien na východním pobřeží Tchaj-wanu zasáhlo silné zemětřesení o síle 6,4 stupňů škály včera, dne 6. února 2018 ve 23:50. Podle dostupných údajů bylo poškozeno minimálně pět budov. Při zemětřesení zemřeli čtyři lidé a dalších 225 bylo zraněno. Mezi lehce zraněnými jsou i dva čeští občané. Dalších 143 osob je stále pohřešováno, pravděpodobně jsou uvězněni v jednom z částečně zřícených hotelů.

Pracovníci české ekonomické a kulturní kanceláře jsou se zraněnými Čechy v kontaktu a zajišťují potřebnou konzulární asistenci. O vývoji situace budeme dále informovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM uhájil státu 2,3 milionu ve sporu o náhradu škody

7:34 ÚZSVM uhájil státu 2,3 milionu ve sporu o náhradu škody

Právní zástupkyně Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové uhájila státu 2…