Společnost PayPal udává směr v oblasti zabezpečení, stará se o ni přes 2 000 zaměstnanců

24.04.2014 13:40

Společnost PayPal, přední globální poskytoval mobilních platebních řešení, rozšiřuje zabezpečení nad rámec hesel a čísel. Společnost v nedávné době založila bezpečnostní alianci FIDO (Fast IDentity Online), jejímž cílem je vytvářet jednodušší a bezpečnější systémy autorizace. Stála také u zrodu bezpečnostního systému DMARC, který nyní chrání více než 2 miliardy uživatelů.

Společnost PayPal udává směr v oblasti zabezpečení, stará se o ni přes 2 000 zaměstnanců
Foto: PayPal
Popisek: PayPal

Cílem společnost PayPal je poskytovat pohodlnější možnosti převádění peněz mezi lidmi a současně efektivněji bojovat proti hrozbám, jako jsou podvody nebo phishing.

Sdílení znalostí a zkušeností společnosti PayPal je pro dosažení tohoto cíle zásadní. Také proto došlo k založení bezpečnostní aliance FIDO a podporování řady iniciativ.1

Tři pilíře úspěchu

Zásady společnosti PayPal pro zabezpečení jsou již více než deset let standardem ve finančním odvětví. Přístup společnosti se zakládá na třech hlavních pilířích. Zaprvé, zákazníci mají zaručenu ochranu kupujícího bez ohledu na to, jak, kdy a kde nakupují. Zadruhé je to otázka pohodlí. Při použití řešení společnosti PayPal nemusí klienti zadávat dlouhé sekvence číslic ani komplikované kombinace, aby mohli bezpečně nakupovat online nebo potvrdit svou identitu. Všechna osobní data jsou bezpečně uložena v cloudu a nejsou nikdy sdílena s třetími stranami. Třetím pilířem jsou inovace. Společnost PayPal neustále hledá nové cesty, jak umožnit rychlejší a bezpečnější platby.

Aliance FIDO pro bezpečnější budoucnost bez hesel

„Jedním z hlavních problémů online transakcí a zabezpečení je potřeba pamatovat si velké množství hesel. Jsme přesvědčeni o tom, že se tato forma autorizace v blízké budoucnosti zjednoduší nebo zcela odstraní,“ vysvětlí Damien Perillat, ředitel společnosti PayPal pro region střední a východní Evropy. Proto společnost PayPal založila alianci FIDO. Cílem této organizace je vytvářet jednodušší a bezpečnější systémy pro potvrzení online identity.

Lidé se budou moci přihlásit pomocí otisků prstů, když budou chtít nakupovat u jakéhokoli obchodníka, který přijímá platby PayPal, na mobilním zařízení nebo v prodejně, a nebudou muset zadávat žádná hesla ani přihlašovací údaje. Jak to funguje? Společnost PayPal poskytuje bezpečnou peněženku v cloudu a neukládá osobní údaje na zařízení. Zákazníci budou moci platit pomocí otisku prstu přes službu PayPal například na nejnovějších smartphonech Samsung Galaxy S5, protože software FIDO Ready™ zajišťuje bezpečnou komunikaci mezi snímačem otisků prstů na zařízení a službou PayPal v cloudu. Se službou PayPal zařízení sdílí jen jedinečný, šifrovaný klíč, který službě PayPal umožňuje ověřit identitu zákazníka bez potřeby ukládání jakýchkoli biometrických informací na serverech společnosti PayPal. Prostřednictvím aliance FIDO se společnosti PayPal podařilo dosáhnout nové úrovně pohodlí plateb a neslevit přitom nic ze špičkového zabezpečení.

Společnost PayPal zjednodušuje boj s online zločinci

Například ze zprávy společnosti RSA z letošního března, RSA Online Fraud Report, vyplývá, že celkové finanční ztráty z důvodu phishingových útoků provedených v únoru 2014 dosáhly výše 491 miliónů dolarů. V meziročním srovnání se jejich počet zvýšil dokonce o 35 %. Příběhy o počítačových zločinech často vycházejí z fantazie, ale ve skutečnosti běžný uživatel ani netuší, jaká spousta funkcí zvyšuje jeho bezpečí. Díky spolupráci s poskytovateli e-mailových služeb například společnost PayPal zadrží nevyžádanou poštu a podezřelé zprávy od počítačových zločinců ještě předtím, než jsou doručeny do schránky zákazníků. Oddělení zabezpečení ve společnosti zaměstnává více než 2 000 specialistů po celém světě, z nichž někteří jsou bývalí příslušníci policejních a bezpečnostních složek, kteří spolupracují s úřady po celém světě, aby ochránili uživatele před podvody nebo krádeží identity.

Systém DMARC chrání 2 miliardy lidí

Společnost PayPal byla průkopníkem inovativního přístupu k ověřování e-mailu. Spolu se skupinou předních organizací, jako je Yahoo! Mail, Bank of America, Facebook, LinkedIn nebo Gmail, začala na jaře 2011 pracovat na metodě boje s podvodnými e­maily na úrovni celého internetu. Výsledkem byl systém DMARC, který nyní před podvodnými e-maily chrání 2 miliardy lidí po celém světě2. Již od samého začátku se do systému DMARC zapojily další největší společnosti v odvětví a pomohly tak ochránit miliony lidí před phishingem. Systém DMARC standardizuje způsob ověřování e-mailů mezi příjemci a odesílateli pomocí známých mechanismů SPF (Sender Policy Framework) a DKIM (DomainKeys Identified Mail). V kostce to znamená, že odesílatelé a příjemci e-mailů mezi sebou sdílejí informace. Příjemci poskytují odesílatelům informace o své infrastruktuře ověřování e-mailů a odesílatelé jim sdělují, co mají dělat, pokud je přijatá zpráva podezřelá. Výsledky jsou vynikající. Společnost Twitter zveřejnila, že před nasazením systému DMARC falšovalo její domény 110 milionů zpráv denně. Po implementaci systému DMARC jejich počet klesl na 1 0003. K dispozici je také celá řada dalších řešení pro boj proti phishingu. Společnost PayPal například spolupracuje se společností Iconix, jejíž jedinečné nástroje umožňují zkoumat podezřelé e-maily a předcházet tak tomu, aby si lidé otevírali škodlivý obsah.

O společnosti PayPal

PayPal je rychlejší a bezpečnější způsob jak platit nebo si nechat zaplatit online. Služba umožňuje lidem posílat platby bez toho, že by sdíleli finanční informace, s možností flexibilního placení prostřednictvím svých PayPal účtů, bankovních účtů (na určitých trzích) a kreditních či debetních karet. PayPal je společnost patřící eBay (Nasdaq:EBAY) a s více než 137 milióny aktivních účtů ve více než 193 zemích a 26 měnách na celém světě je důležitým globálním hráčem, umožňujícím rozvoj e-commerce. PayPal má hlavní sídlo v San José v Kalifornii a jeho mezinárodní středisko se nachází v Singapuru. Více informací o společnosti najdete na webu na adrese https://www.paypal.com.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

7:14 Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

Před 20 lety Česko vstoupilo do Evropské unie, a započala tak etapa ekonomických i společenských změ…