Dodávka proběhla podle smlouvy s čínskou společností China Nuclear Energy Industry Corporation (CNEIC) a čínským institutem China Institute of Atomic Energy (CIAE), v jehož prostorách je provozován reaktor CEFR. I přes to, že se tento reaktor využívá pro výzkumné účely, je provozován i jako jaderná elektrárna o výkonu 20 MWe a dodává elektřinu do sítě. Mezinárodní agentura pro atomovou energii jej klasifikuje jako jediný rychlý energetický reaktor na světě mimo území Ruska.
Ruské jaderné palivo je do čínského rychlého reaktoru dodáváno v rámci komplexního programu vzájemné spolupráce v oblasti rozvoje technologií rychlých reaktorů. Následníkem projektu CEFR, který byl vyprojektován za přímé účasti ruských odborníků, se stal demonstrační čínský rychlý reaktor CFR-600, který se v současnosti staví na jihovýchodě země v provincii Fu-ťien (angl. Fujian).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…