ÚZSVM převedl Muzeu romské kultury Památník Hodonín u Kunštátu

03.02.2018 17:29

Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Vyškově převedlo bezúplatně Muzeu romské kultury Památník Hodonín u Kunštátu.

ÚZSVM převedl Muzeu romské kultury Památník Hodonín u Kunštátu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Jedná se o areál, který stojí v místech někdejšího internačního střediska a pracovního tábora. Od srpna 1942 do prosince 1943 byl objekt veden jako „Cikánský tábor“, ve kterém byli soustřeďováni Romové před transportem do Osvětimi. Historii tábora by v areálu měla dokumentovat expozice v nově vybudovaném infocentru i původní stavby – ubikace vězňů a barák dozorců.

Příslušnost hospodařit s Památníkem Hodonín u Kunštátu přešla na ÚZSVM na základě Usnesení vlády ČR ze září 2017. Vláda mimo jiné uložila ministru kultury a ministru školství, mládeže a tělovýchovy zajistit změny příslušnosti hospodařit s majetkem státu – převést památník z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského na Muzeum romské kultury.

ÚZSVM zajistil převod uvedeného majetku mezi těmito dvěma subjekty. Nejprve v souladu se zákonem o majetku státu převzal příslušnost hospodaření s areálem památníku a provedl zápis změny do katastru nemovitostí. Následně po dalších nutných administrativních krocích, které jsou rovněž dány zákonem o majetku státu, převedl památník na Muzeum romské kultury. Ke konečnému fyzickému převzetí majetku došlo koncem ledna 2018.

Památník Hodonín u Kunštátu zahrnuje devět pozemků a čtyři stavby včetně veškerého inventáře. Souhrnná účetní hodnota majetku je 58 066 239 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

13:50 Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

Na základě dotazů ze strany poskytovatelů sociálních služeb připravila zástupkyně ombudsmana Monika …