ÚZSVM převedl Muzeu romské kultury Památník Hodonín u Kunštátu

03.02.2018 17:29

Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Vyškově převedlo bezúplatně Muzeu romské kultury Památník Hodonín u Kunštátu.

ÚZSVM převedl Muzeu romské kultury Památník Hodonín u Kunštátu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Jedná se o areál, který stojí v místech někdejšího internačního střediska a pracovního tábora. Od srpna 1942 do prosince 1943 byl objekt veden jako „Cikánský tábor“, ve kterém byli soustřeďováni Romové před transportem do Osvětimi. Historii tábora by v areálu měla dokumentovat expozice v nově vybudovaném infocentru i původní stavby – ubikace vězňů a barák dozorců.

Příslušnost hospodařit s Památníkem Hodonín u Kunštátu přešla na ÚZSVM na základě Usnesení vlády ČR ze září 2017. Vláda mimo jiné uložila ministru kultury a ministru školství, mládeže a tělovýchovy zajistit změny příslušnosti hospodařit s majetkem státu – převést památník z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského na Muzeum romské kultury.

ÚZSVM zajistil převod uvedeného majetku mezi těmito dvěma subjekty. Nejprve v souladu se zákonem o majetku státu převzal příslušnost hospodaření s areálem památníku a provedl zápis změny do katastru nemovitostí. Následně po dalších nutných administrativních krocích, které jsou rovněž dány zákonem o majetku státu, převedl památník na Muzeum romské kultury. Ke konečnému fyzickému převzetí majetku došlo koncem ledna 2018.

Památník Hodonín u Kunštátu zahrnuje devět pozemků a čtyři stavby včetně veškerého inventáře. Souhrnná účetní hodnota majetku je 58 066 239 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda schválila nástin hospodářské strategie do roku 2030

9:00 Vláda schválila nástin hospodářské strategie do roku 2030

Symbolickou minutou ticha uctila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 20. ledna 2020 památku ze…