ASEKOL: Eelectro World má 10 nových eko-center

17.10.2012 11:00

Elektro World připravil zákazníkům novou bezplatnou službu.

ASEKOL: Eelectro World má 10 nových eko-center
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

Drobné elektrospotřebiče tvoří ve společnosti Electro World, jednoho z největších prodejců elektroniky v České republice, zhruba polovinu prodejů. Proto se firma rozhodla v rámci společenské odpovědnosti nainstalovat do svých prodejen tzv. Eko-centra, multifunkční nádoby na sběr starých elektrospotřebičů. Zákazníci mohou v prodejně vysloužilý spotřebič, který nepatří do komunálního odpadu, zanechat, a ten poté bude ekologicky zlikvidován. Electro World a ASEKOL tak společně přispějí k ochraně životního prostředí.

„Dlouhodobě se snažíme našim zákazníkům usnadnit a zpříjemnit nákup tím, že jim poskytneme kompletní služby, které od prodejce elektra očekávají. Jednou z takových služeb je možnost zanechat v prodejně starý vysloužilý spotřebič. V Electro Worldu jsme proto nainstalovali Eko-centra, kam mohou lidé zdarma vyhodit použité a vysloužilé elektrospotřebiče, jež předáme partnerovi k ekologické likvidaci,“ říká Miroslav Němec, Real Estate Director pro Českou republiku a Slovensko ze společnosti Electro World a dodává: „Lidé mohli vracet elektro na prodejnách i dříve, většinou se však domnívali, že si budou muset koupit nový spotřebič.“

Eko-centrum slouží lidem ke třídění mobilních telefonů, dále veškerých drobných elektrozařízení, přenosných baterií, úsporných zářivek a výbojek, tonerů a cartridgů z tiskáren. V současné době je Eko-center po celé České republice 17. V prodejnách Electro World jich je nyní instalováno celkem 10, dále se nádoby nacházejí např. v nemocnicích, na magistrátech a úřadech měst.

Eko-centra společně provozují tři neziskové organizace, které se zabývají zpětným odběrem elektroodpadu. Nezisková organizace ASEKOL se stará o sběr drobných spotřebičů, Ecobat o baterie a společnost Ekolamp o zářivky a výbojky. „Eko-centra se stala novým prvkem sběrné sítě, kterou stále rozšiřujeme. Ze zkušenosti totiž víme, že lidé elektro třídí ve chvíli, kdy je to pro ně jednoduché a dostupné,“ vysvětlila Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Projekt cílí především na podporu sběru drobných spotřebičů, kterých se k recyklaci dostane sotva 25 %. „Přitom díky recyklaci se zabrání úniku škodlivých látek, jako je rtuť či olovo, a až 80 % materiálu z každého spotřebiče lze znovu využít,“ doplnila Ansorgová.

Více informací na http://www.asekol.cz/nove-projekty/projekt-pro-obchodni-centra.html.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…