¨Sám Jiří Paroubek na adresu nového krajského předsedy národních socialistů uvedl, že jde o pracovitého a organizačně velmi schopného politika. „Pevně věřím tomu, že všechny ty kladné zkušenosti z politiky, které má, využije ve prospěch národních socialistů, zároveň doufám, že ty špatné zkušenosti nechal u ČSSD,“ zavtipkoval Jiří Paroubek. Uvedl, že konference v Plzeňském kraji je první ze série 14 konferencí, které se budou postupně konat až do března ve všech ostatních regionech a krajích ČR. Stejně jako v Plzeňském kraji se tam budou volit šéfové krajů, zároveň národní socialisté chystají program pro krajské volby a připravují nábor nových členů, pracovat chtějí na přípravě krajských a senátních kandidátek.
Paroubek má zájem o kvalifikované lidi
"V Plzeňském kraji máme v současné době necelou stovku členů, což vůbec není špatné, vzhledem k tomu, že ustavující sjezd strany proběhl loni v listopadu. Jsme otevřeni novým lidem, zájem máme o nezávislé starosty, lidi z neziskového sektoru, o lékaře, advokáty, umělce i lidi z akademického prostředí. Rádi ve svých řadách uvítáme, a to platí nejen pro Plzeňský kraj, všechny takto kvalifikované osobnosti. V Plzni nyní očekáváme příchod několika osobností z univerzity,“ uvedl předseda Paroubek. Dodal, že začátkem druhého čtvrtletí už budou mít národní socialisté v regionech připravený krajský program, o jehož finální podobě chtějí diskutovat s voliči.
Účastníky krajské konference ve Spáleném Poříčí informoval Jiří Paroubek o úspěšném jednání s poslancem a bývalým členem Věcí veřejných Jaroslavem Škárkou, který je poslancem za Plzeňský kraj. Škárka podle Paroubka projevil zájem o spolupráci s národními socialisty i o členství ve straně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Dvořák