„Mamvpičismus“ Čechů. Závidí si věci. Smrt teplického Roma... Komik z klipu SPOLU se rozpovídal

27.07.2021 16:35

Pořad běžící na YouTube kanále Wolfstreet Bros pod taktovkou mistra Kubelíka, který provádí jednotlivými díly za doprovodu pálivých otázek a neméně pálivého jídla si tentokrát pozval stand up komika Nikola Džokiče. Ten je mimo jiné zajímavý tím, že se angažuje v kampani SPOLU a fandí ODS. V nekorektním rozhovoru se vyjádřil například k incidentu úmrtí agresivního zdrogovaného mladého muže v Teplicích, nebo zhodnotil, co mají Češi a Srbové společného a v čem se naopak rozcházejí.

„Mamvpičismus“ Čechů. Závidí si věci. Smrt teplického Roma... Komik z klipu SPOLU se rozpovídal
Foto: Repro Twitter
Popisek: Nikola Džokič, kampaň SPOLU

Sám sebe hned v úvodu popsal jako „drzého balkánského kokota“. Bez nadsázky pak o sobě řekl, že je normální člověk, stand up komik a v minulosti tvůrce kontroverzního humoru. „Taková existence tady v Praze,“ dodal komik, který vystupuje v rámci předvolební kampaně koalice SPOLU. 

Podle něj je základní rozdíl mezi Čechy a Srby v tom, že Srbové jsou více horkokrevní. Řekl by to možná tak, že Češi vidí mezi černým a bílým i tu šedou zónu, ve které jsou ochotni existovat. To Srb vidí buď černé, nebo bílé. „Buď miluji, nebo nenávidím,“ vysvětlil s tím, že hlavní rozdíl vnímá v kultuře. Lidé v Srbsku jsou s ohledem na historii připraveni na horší časy. Stejní jsou pak v tom, že oba národy mají podobný humor. „Budu si z tebe dělat prdel 15 minut a ty ani nepoznáš, že si z tebe dělám prdel,“ popsal bez okolků styl českého humoru s tím, že u Srbů je to jinak. Chtějí naopak, aby dotyčný sakra věděl, že si z nich po celou dobu tu legraci dělá. „Kontroverze, kam jsme ochotni zajít, je stejná,“ pokračoval v hodnocení společného humoru obou národů. Čára černého humoru je totiž podle něj stejná, jinými slovy skoro neexistuje.  

V rámci svých vystoupení pak podotkl, že se mu párkrát stalo, že ve stejném městě začal vyprávět to samé, co na předchozím vystoupení. „Občas se to stane,“ uvedl s tím, že nyní si zapisuje, co kde říká. „Přijít například do Horní Plané, kde jsme vystupovali v cukrárně, rozumíš prostě v cukrárně,“ řekl podiveně a máchal rukama nad hordou pálivého jídla s kapesníkem v ruce. „A nakonec to byl super večer,“ dodal s tím, že lidi člověk musí umět pobavit stejně, ať se jedná o pár lidí nebo velkou skupinu lidí.

Anketa

Co je problémem romského etnika v ČR?

hlasovalo: 12535 lidí
Dostalo se i na debatu nad nedávným incidentem agresivního zdrogovaného recidivisty v Teplicích, kterého musela zpacifikovat policie. Muž následně zemřel, prý v důsledku předávkování návykovými látkami. Podle komika to byl problémový člověk. „Ale rozhodně si nemyslím, že měl umřít takhle,“ oponoval s tím, že nechce vinit Policii ČR. „Nemyslím si, že jsou tam jen hovada, jsou tam skvělí kluci, kteří umějí pomoci,“ vyjádřil se k policistům s tím, že to, co mu vadí, je zneplatnění života dotyčného jedince. „Ta reakce mě hrozně pobouřila,“ uvedl s tím, že takové zneplatnění života jenom kvůli tomu, že byl drogově závislý a recidivista není možné. „Tak je to Rom, který fetoval, tak ať klidně umře, to takhle nejde,“ lamentoval. „Nevadí mně zákrok policie, ani to, že byl problémový člověk, ale ta reakce okolí. I kdyby to byl bezdomovec, Rom nebo drogově závislý, pro někoho něco znamenal,“ řekl vážně.

Na otázku, kdyby mohl mít superschopnost, pak odpověděl: „Asi si nebrat věci osobně,“ řekl s tím, že by si také přál být neviditelný. „Když nechceš něco řešit, tak se staneš neviditelný a je to,“ vysvětlil. Za nejlepší na Čechách pak považuje tzv. „mamvpičismus“ a za nejhorší asi to, že si zde lidé umějí hodně věci závidět. „Tady mně přijde, že si závidíte úspěchy,“ uvedl. Hejtrům by pak v závěru pořadu vzkázal, ať klidně dál hejtují, a lidem, kteří si jdou za svým snem, by vzkázal občas být nad věcí. Podle něj je někdy vhodné si uvědomit, že to, co považujete za svůj sen a nejste v tom dobří, nemusí být váš sen. Je dobré se přeorientovat a najít jinou kategorii, kde vynikáte. „Být občas sebekritický,“ uzavřel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

16:22 Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

Člen rady České televize Lubomír Xaver Veselý si ve svém pořadu Sečteno podtrženo na XTV v souvislos…