„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

13.05.2021 4:43 | Zprávy

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otvírají v pondělí, velká část podniků už na zákazy kašle. A mnohdy čelí zásahům policie, tedy jen pár desítek hodin před koncem zákazu. ParlamentníListy.cz mluvily s několika příslušníky české policie. Padala slova o studu a omluvách, že musí otravovat normální lidi. Všechny naše policejní zdroje se prakticky shodovaly. Ukázku takových názorů přinášíme. A zeptali jsme se i majitele restaurace Šeberák Jakuba Olberta, u něhož v týdnu zakročily tři desítky policistů. Pronesl varování, že rozhodně nekončí v boji proti nesmyslným zákazům a řekl, jak se od pondělí začne chovat.

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policisté střežící vchod do restaurace Šeberák, která odmítla ve 20 hodin zavřít

Přestože vláda pomalu začala otevírat dlouhé měsíce uzavřené obchody a služby, činnost policie v důsledném vymáhání posledních zákazů rozhodně nezpomaluje. Zahrádky restaurací by se měly otevřít v pondělí 17. května. 

Jde přitom spíše o formální termín, protože výrazné množství provozovatelů otevřelo už dávno. A pokud přímo neotevřeli své venkovní prostory, před restauracemi a bary na chodníku častokrát postávají klidně i desítky lidí, povídají si a v klidu popíjejí. Lidé na vládu nečekali a cestu k postupnému návratu k normálu si našli sami. 

Jakkoli však do oficiálního otevření zbývají desítky hodin, udavači mezi lidmi neusnuli na vavřínech a stále bdí a hlásí, kde je otevřeno a kolik lidí tam pije pivo či obědvá. Ukázal to úterní zásah desítek policistů ve venkovním areálu pražské restaurace Šeberák, kde bylo na velké zahrádce necelých sto lidí. Příslušníci prý dorazili na základě udání.

Bez ohledu na udání, na která policie ze zákona reagovat musí, neustálé kontroly prý budou probíhat i automaticky až do posledního dne uzavření. Oznámila to mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

„Nezbývá nám než na ty kontroly nasadit všechny síly a prostředky a vymáhat to, co je platné. A to děláme. Musíme spoléhat na to, že lidé budou nařízení dodržovat, byť si uvědomujeme, že jsou z nich unavení,“ řekl serveru Novinky.cz Rendlová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít dopad atentát, který byl na předvolebním mítinku v…