,,Vím, jaké kompro měli na Klause ml.” Člen Trikolóry vystoupil z řady

24.03.2021 7:11

Václav Klaus mladší na sociálních sítích oznámil, že se stahuje z veřejného života, že už nemá sílu dál vést Trikolóru, jelikož mu chybí energie. Člen Trikolóry se za to na Klause pořádně rozzlobil. Vyčetl mu, že takto se z postu předsedy strany neodchází. Zvláště ne, když je republika v ohrožení. Jenže také napsal, že Klausovi mladšímu rozumí. Prý na něj byl přichystán odpudivý útok.

,,Vím, jaké kompro měli na Klause ml.” Člen Trikolóry vystoupil z řady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

Šéf Trikolóry Václav Klaus mladší oznámil, že se vším praští. Trikolóru prý už nepovede ani do sněmovních voleb, které proběhnou na počátku října tohoto roku.

Anketa

Má být Slavia potrestána za údajné rasistické napadení hráče Glasgow Rangers?

4%
96%
hlasovalo: 10261 lidí

„Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že nepovedu Trikolóru do sněmovních voleb 2021, nebudu sám nikam kandidovat a ukončím veřejné aktivity,“ napsal Klaus.

Na tom, co hájil, tedy štíhlý svébytný stát, by prý neměnil vůbec nic, ale od roku 2017 mu prý schází pozitivní energie. Přičítá to tehdejšímu rozpadu rodiny.

„Chyba je ve mně. Nemám energii a prostě nemůžu teď svolávat ostatní na zteč, když vím, že bych sám šel bez chuti. Všechno na světě je práce. Kandidovat jen jakoby ‚proti Pirátům‘ je stejně jako ‚proti Babišovi‘ – politický nesmysl. Když chcete někoho porazit či ho oslabit – musíte sám posílit a strhávat lidi pod svůj pozitivní program. Že je někdo druhý takový nebo makový – to je program pro komentátory, ne pro lidi, co jsou na hřišti,“ napsal Klaus na sociální síti Facebook.

Psali jsme: Přišel a řekl ,,podívejte se na Facebook". Tak odešel Klaus ml. Zní i jiné věci

Takovýto způsob odcházení se ani trochu nelíbil členovi Trikolóry, absolventovi Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Martinu Chmelovi.

„Pár vět k odchodu VKML a bez servítků: 1. Jelikož vím, jaké ‚kompro‘ na něj oponenti měli, a že by do toho zatáhli jeho rodinu, tak se nedivím jeho odchodu 2. Patřím k drtivé většině členů, kteří jsou na něj velmi naštvaní. Tímto způsobem se neodchází. Odchod má být ‚štafetový‘,“ zdůraznil.

Nespecifikoval však, co přesně se na Klause mladšího údajně chystalo.

Má totiž pocit, že je Česká republika ohrožena. Prý se blíží nepřítel.

„Je to stejné, jako když by velitel organizoval domobranu proti blížícímu se vpádu cizího vojska a chvíli před bitvou by to ten velitel náhle vzdal a nechal to na jiných. Mám to také vzdát? To nejde. V sázce je příliš mnoho a nikdy bych si neodpustil, když bych nebojoval,“ rozčílil se.

První místopředsedkyně Trikolóry a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková v duchu Václava Klause staršího zvolala „nic nekončí, jedeme dál“.

Odchod VKML

Odchod VKML

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš pro PL: S ODS by přišli kmotři, veksláci a tuneláři. Za koryta prodají všechno. Ještě horší než Pirátostán

21:37 Babiš pro PL: S ODS by přišli kmotři, veksláci a tuneláři. Za koryta prodají všechno. Ještě horší než Pirátostán

Vládu SPOLU a Pirátů se STAN by ze všech nejvíce odnesli ti, kteří se nemohou bránit, varuje v rozh…