Antifa v USA? Padlo vážné obvinění. Ty nepokoje...

05.08.2020 22:26

Ted Cruz, jeden z vrchních republikánů v USA, byl hostem komentátora Seana Hannityho na Fox News. Cruz během slyšení v Kongresu kritizoval demokraty za to, že přehlížejí násilí, které zaplavilo spoustu amerických měst, a obvinil levici a Antifu, že za těmito nepokoji stojí. „Stále více a více se objevují náznaky toho, že tyto násilné nepokoje nejsou náhodné, nejsou spontánní. Spíše je koordinují levicové, anarchistické skupiny. Skupiny jako Antifa,“ pověděl Cruz. „Policisté nejsou nacisti, to je groteska,“ ohradil se vůči některým demokratům, kteří označili policisty za „gestapo“. Demokrati by se, dle Cruze, za tato slova měli omluvit.

Antifa v USA? Padlo vážné obvinění. Ty nepokoje...
Foto: repro youtube, tan
Popisek: „Other side of Black Lives Matter protest“

Republikánský senátor Ted Cruz byl hostem pořadu Hannity, který uvádí komentátor Sean Hannity. Hannity nejdříve uvedl, že Cruz, který předsedal slyšení o Antifě, odsoudil demokraty za to, že neodsoudili krajně levicovou skupinu Antifa, která údajně stojí za množstvím násilí v USA.

Anketa

Podporujete zestátnění exekutorů dle návrhu SPD Tomia Okamury?

98%
2%
hlasovalo: 11399 lidí

„Odmítání spravedlivé ochrany vynucování práva je porušení civilních práv. Těm demonstrujícím nejde o rasovou spravedlnost, jde o výsměch mírumilovným protestům, které se změnily v násilné. Stále více a více se objevují náznaky toho, že tyto násilné nepokoje nejsou náhodné, nejsou spontánní. Spíše je koordinují levicové, anarchistické skupiny. Skupiny jako Antifa,“ pověděl Cruz v Senátu USA. „Vidíme příliš mnoho představitelů, starostů a guvernérů, kteří provedli cynické rozhodnutí, které je v zájmu partyzánských oddílů, když nad násilnostmi zavřeli oči,“ pokračoval.

„Ještě bych rád poznamenal, že zde zasloužilý senátor poznamenal, že nikdo neomlouvá násilí a nepokoje, a přesto v úvodních poznámkách nebylo ani jedno slovo, které by takové chování odsoudilo,“ dodal.

Poté se objevil Cruz ve studiu. „Senátore, vítejte zpátky na programu. Chci přečíst pár vět, které jste dnes řekl a okomentujeme je za chvíli,“ pronesl Hannity. „Řekl jste, že první dodatek Ústavy, garantující svobodu slova a vyznání, umožňuje lidem se mírumilovně shromažďovat, ale mírumilovné shromažďování znamená velkou věc, kdy se mírumilovní demonstranti musí ochránit, nepokoje musí být zastaveny, a oni je nezastavili,“ pronesl moderátor slova Cruze.

„Nejenže je nezastavují (demokrati), oni je podporují,“ pronesl Cruz. „To, co se děje, bohužel není volný projev, a ti, kdo mírumilovně protestují, vidí, že jejich protesty jsou uneseny násilnými anarchisty, marxisty, kteří jsou zodpovědní za teroristické činy,“ vysvětlil. „Nakonec nic z toho není komplikované. Neútočte na své spoluobčany. Nepalte bombu na policejní auta. Neničte a nerabujte malé podniky. Nezabíjejte policisty,“ nabádal Cruz.

„Sedm demokratů promluvilo a vyslýchalo svědky. Ani jeden se neodvážil kritizovat Antifu jakýmkoli způsobem,“ poukázal Cruz. Prý tedy dělají cynické rozhodnutí, když svým přehlížením násilností povzbuzují radikální levici, která údajně útočí na americké občany a vyhrožuje jim. „Je to opravdu nešťastné,“ dodal Cruz.

Poté se moderátor zeptal Cruze na to, co říká na některé politiky z tábora demokratů, kteří označují policisty a bezpečnostní složky hanlivými výrazy.

Anketa

Který moderátor talk show je lepší?

34%
hlasovalo: 8590 lidí

„Většina lidí u Demokratické strany je skutečně držena v zajetí extrémních rozzlobených řvounů, ať už je to Antifa, Alexandria Ocasio-Cortezová, Bernie Sanders či Elizabeth Warrenová. Vidíte je odmítat realitu. Vidíte je používat takovou rétoriku, myslím tím, že nazývají policisty ‚stormtroopery‘ (pěchotní jednotka ze sci-fi filmu Star Wars, pozn. red.), jak to udělala Nancy Pelosi, či ‚gestapem‘, tak jak to udělal James Clyburn. Policisté nejsou nacisti, to je groteska. Je to urážlivé,“ řekl Cruz, který dále vyzval demokraty, aby se za slova svých kolegů omluvili.

„Jenom v Portlandu utrpěli policisté za posledních šest měsíců 277 zranění. Mluvíme o házení lahví, o házení dlažebních kostek, mluvíme o úderech do policistů palicemi. Mluvíme tu o zaslepování policistů komerčně dostupnými lasery,“ argumentoval Ted Cruz na námitku demokratického senátora Jerrolda Nadlera, který tvrdil, že Antifa na policii v Seattlu násilí nepáchá. Cruz ještě podotkl, že někteří starostové za demokraty zakazují policistům bránit pořádek před rabujícími davy.

reklama

autor: tle

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sami si řežou větev.“ Média při demonstraci selhala. Petr Žantovský ví, co se jim stane

4:44 „Sami si řežou větev.“ Média při demonstraci selhala. Petr Žantovský ví, co se jim stane

TÝDEN V MÉDIÍCH Mainstreamová média sama sebe shazují, sama sobě podřezávají větev a ztrácejí důvěr…