Babiš a temné stíny? V noci padla mrazivá věc o roce 1989

27.06.2019 12:35 | Zprávy
autor: kas

Včerejší jednání o vyslovení nedůvěře vládě začalo dlouhým projevem předsedy ODS Petra Fialy, po kterém následoval Andrej Babiš, který se také nenechal v délce projevu zahanbit. Ve svém projevu se dotkl i tématu StB, když připomenul, že se blíží výročí sametové revoluce. Znovu obvinil KDU-ČSL, že to bylo za panování ministra Sachera, kdy byly zničeny svazky StB. Ale poslanec ODS Pavel Žáček se ho jal opravovat, že rozkaz vydal generál Lorenc.

Babiš a temné stíny? V noci padla mrazivá věc o roce 1989
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Budeme slavit třicet let od sametové revoluce. Tak je to příležitost možná pro mladou generaci si připomenout, co se tady stalo hned po revoluci. Já jsem tady ani nebyl. Lidi na mě křičej, že jsem estébák,“ stěžoval si ve svém projevu premiér. A pak se obrátil na ostatní poslance.

„Já bych vás chtěl požádat, hlavně například KDU-ČSL ale i ostatní, tady sedí i jeden poslanec, který byl u toho, zkuste teda vysvětlit lidem, proč jste čtrnáct let otvírali svazky, proč jste zničili 25 tisíc svazků? Kdo tam byl? Proč se tady údajně kšeftovalo s lustrákem? Proč se někdo nezeptá těch estébáků, kteří dělali spisy na někoho bez toho, aby o tom věděl, aby plnili plán?“ Babiš tím narážel na ministra a člena KDU-ČSL Sachra, který vydal rozkaz ke zrušení Státní bezpečnosti. Toto téma zmiňoval již při vyslovování důvěry vládě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…