Bartošova pohroma. Jsou venku nová čísla, vůbec to nevypadá dobře. A ještě hůř v přímém střetu s Babišem

01.10.2021 12:21 | Zprávy
autor: nab

Podle nejnovějšího předvolebního průzkumu společnosti SANEP by sněmovní volby koncem září vyhrálo hnutí ANO ze ziskem 26,1 %, na druhém místě by pak skončila koalice SPOLU se ziskem 20,7 %. Třetí místo by patřilo koalici Pirátů a STAN se ziskem 18,3 %. Do Sněmovny by se dostala i ČSSD. Společnost SANEP přinesla i souboj lídrů ve vybraných krajích. V Ústeckém kraji Andrej Babiš drtí Ivana Bartoše.

Bartošova pohroma. Jsou venku nová čísla, vůbec to nevypadá dobře. A ještě hůř v přímém střetu s Babišem
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš (Piráti) hovořil v Pardubicích s voliči

Pouze týden zbývá do doby konání letošních říjnových řádných voleb do Poslanecké sněmovny. Jak vyplývá z aktuálního měření společnosti SANEP, volby by nyní vyhrálo vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše se ziskem 26,1 %, což představuje oproti počátku září tohoto roku nárůst o 0,4 procentního bodu. Je zřejmé, že se hnutí ANO podařilo mobilizovat své příznivce jasnou a srozumitelnou kampaní.

Na druhém místě by pak skončilo koaliční uskupení SPOLU (ODS/TOP 09/KDU-ČSL), a to se ziskem 20,7 procentních bodů. V aktuálním průzkumu si tak toto koaliční uskupení oproti počátku tohoto měsíce polepšilo o necelý jeden procentní bod (0,7 %). Koaličnímu uskupení SPOLU se daří porážet vítězné hnutí ANO prozatím hned ve třech krajích, a to v kraji Jihočeském, Středočeském a v Praze.

Koaliční uskupení PIRÁTI/STAN by nyní skončilo na třetím místě, a to se ziskem 18,3 %. Uskupení PIRÁTI/STAN si oproti počátku září polepšilo o půl procentního bodu.

Na čtvrtém místě by koncem září skončila SPD pod vedením Tomia Okamury se ziskem 10,2 procentních bodů. Je zřejmé, že SPD má pevné a stálé voličské jádro, které oceňuje konzistenci a srozumitelnost politiky SPD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…