Bývalý ódéesák zakládá novou stranu. Je proti levici, imigrantům i Bruselu

23.11.2013 17:55

Bývalý člen ODS a poslanec Jiří Janeček zakládá Občanskou konzervativní stranu. Za cíl si klade nastolení stabilního ekonomického prostředí, vyrovnaný rozpočet, nízké daně či omezování přistěhovalectví a islamizace. Základem Občanské konzervativní strany má být platforma Pravá frakce, která vznikla ještě v rámci ODS letos v únoru. Janeček vystoupil z ODS na konci srpna.

Bývalý ódéesák zakládá novou stranu. Je proti levici, imigrantům i Bruselu
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

"V situaci, kdy ODS opustila i poslední zbytky pravicových ideálů, s nimiž byla před více než 20 lety založena, nemůže už bohužel Pravá frakce nadále působit jako její součást," uvedl Janeček. ODS se podle něj ukázala jako nereformovatelná strana. "Členové Pravé frakce jsou přesvědčeni, že ODS se stala definitivně středolevou stranou a rozhodli se na této křižovatce jít vlastní cestou, která vede vpravo," dodal Janeček s tím, že Pravá frakce má v současné době téměř 2000 příznivců.

V politice chybí autorita

Politická scéna je podle Janečka v naší republice žalostná, chaotická a chybí jí silná autorita. Vadí mu, že ODS údajně není ochotna přijmout zodpovědnost za současný stav a TOP 09 je založena pouze na jedné osobnosti. ANO považuje spíše za středolevicovou stranu.

"Tyto zprávy, pocit marnosti, slabosti a neloajálnosti lídrů k obyvatelům ČR, žádná vidina blízké světlé budoucnosti, nás vedly k zásadnímu rozhodnutí: Založit a vybudovat Občanskou konzervativní stranu, která nastolí v České republice stabilní ekonomické prostředí s jasnými pravidly," zdůraznil Janeček.

Zastavit přistěhovatelctví a islamizaci

Členem strany se může stát kdokoli, kdo podepíše prohlášení, že nebyl členem komunistické strany a zaváže se k plnění pravicového programu. Za cíl si strana dává ochranu občanské svobody a nedotknutelnost soukromého vlastnictví. Prosazovat bude nízké daně a adresnou sociální politiku, vyrovnaný rozpočet má nařizovat zákon. "Zredukujeme sociální programy na minimum," píše se v programových tezích.

V rámci Evropské unie chce emancipaci Česka, ale ne vystoupení, koruna by prý měla být zachována až do stabilizace ekonomického prostředí v Evropě. Strana by také měla eliminovat přistěhovalectví, zastavit postupnou islamizaci České republiky a probudit v lidech národní hrdost. Janeček v současné době shání podpisy pod petici, která by mu umožnila stranu zaregistrovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máte rádi Rusko? Tak raději nečtěte. Martin Jaroš promluvil o Putinově režimu

19:10 Máte rádi Rusko? Tak raději nečtěte. Martin Jaroš promluvil o Putinově režimu

Zatímco většina českých komentátorů a politiků vyjadřuje v těchto dnech své názory k 50. výročí vpád…