Bývalý poslanec se svinstvu kolem H-Systemu ani nediví. Vždyť žijeme ve státě, který toleruje lichvu a soukromé exekutory

27.07.2018 16:09 | Zprávy
autor: nab

K poslednímu rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze H-System se velmi svérázně vyjádřil bývalý poslanec a šéfredaktor Geodetického a kartografického obzoru František Beneš. „Je to svinstvo, ale…  Na tom není nic divného, když u nás existuje taková rarita, jako soukromí exekutoři a státem tolerovaná lichva,“ píše ve svém komentáři na serveru Halonoviny.cz.

Bývalý poslanec se svinstvu kolem H-Systemu ani nediví. Vždyť žijeme ve státě, který toleruje lichvu a soukromé exekutory
Foto: kscm.cz
Popisek: Stínový ministr KSČM pro resort místního rozvoje František Beneš

Nejvyšší soud před pár dny rozhodl, že byty, které dostavilo za své a s vědomím původního konkurzního správce SBD Svatopluk, mají být vyklizeny a prodány, aby z výnosu byli uspokojeni všichni klienti bývalého H-Systemu. V souvislosti s tím Beneš připomněl, že na webu SBD Svatopluk byl již dávno k dispozici přehled, jak bylo během konkurzu naloženo s pozemky, které do něho spadly.

Přehled uvádí, že byly prodány v rámci konkurzního řízení za 125 milionů korun. Jejich hodnota však byla desetkrát vyšší, což se potvrdilo u některých z nich ihned, co je vydražitelé dále prodali. „Jeden dokonce už druhý den! Poté, co si z utržené ceny převzali nárokovou odměnu konkurzní správce a soudy, na úhradu dluhů skutečně moc nezbylo. Celkové pohledávky činily téměř miliardu, pozemky však měly, podle údajů na vzpomínaném webu v roce 2004, tržní hodnotu vyšší,“ napsal Beneš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…