Jak ukazují čísla Ministerstva zdravotnictví, přibývá nakažených s covidem-19 a roste také počet hospitalizovaných. A přitom by nemusel nebo tolik nemusel, alespoň podle imunologa Vojtěcha Thona, který říká, že nakažení nedostávají včas patřičnou léčbu ještě předtím, než se dostanou do nemocnice. Což uvedl jednak na ČRo, ale také ve včerejším rozhovoru pro SeznamZprávy.
„Naše medicína už má možnosti precizní léčby, jenže je zanedbává. Jsou to takzvaná imunosupresiva, ale musí se nasadit již v domácím ošetřování, to jest dříve, než dojde k rozvoji onemocnění. To se neděje a pak je pozdě,“ kritizoval a vysvětlil, že je třeba tlumit přehnanou reakci imunitního systému. Problém podle něho spočívá v tom, že léky proti srážení krve nemůže praktik předepsat, protože je pojišťovna neproplatí. Přitom mohou nemocnému s covidem zachránit život.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas