Co řekl Škárka na policii, to prý věděl Johnův Moroz

10.04.2012 9:08 | Zprávy

Soudní proces zabývající se údajnou korupcí ve straně Věci veřejné přinesl další podezření. Z policie mohly na začátku případu unikat informace na ministerstvo vnitra, kterému tehdy šéfoval Radek John. Ten přitom prohlašoval, že chce bránit ovlivňování policie ze strany politiků. Napsal deník MF Dnes.

Co řekl Škárka na policii, to prý věděl Johnův Moroz
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Jaroslav Škárka u soudu s Vítem Bártou

Žalobkyně Hana Vrbová označila v pátek ve své závěrečné řeči chování policie za naprosto nestandardní. Navrhla pro předsedu poslaneckého klubu VV Víta Bártu a poslance Jaroslava Škárku podmínku. První podle Vrbové korumpoval, druhý úplatky přijímal.

Policistovi volali nadřízení a ptali se ho na detaily

Nestandardním chováním policie míní Vrbová to, že se informace z výslechu Škárky dostaly k vedení VV. „Přišli jsme na stanici do Počernic a sloužící policista zadal mé jméno a důvod oznámení do vnitropolicejního systému. V tu chvíli mu začali volat nadřízení a ptát se ho na detaily,“ popsal Škárka podle MF Dnes.

Jeho tehdejší advokát Jiří Zájeda dodal, že policista přijal od Škárky trestní oznámení až po poradě s nadřízenými. „Neustále mu zvonil telefon. Řekl nám, že mu už volali snad všichni z policejního prezidia kromě policejního prezidenta,“ řekl před soudem Zájeda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Michal Zuna byl položen dotaz

Odvolatelnost politiků

Nemyslíte, že je výzva k rezignaci Turka naivní? Že to udělá, když stále chce být ministr? Nemyslíte, že by řešením nejen v tomto případě byla možnost, aby voliči mohli politiky nejen volit, ale také případně odvolat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tady jsou. Kdo všechno si přišel plivnout na Macinku Pavlovi pod oknem

4:44 Tady jsou. Kdo všechno si přišel plivnout na Macinku Pavlovi pod oknem

Kdo protestoval proti tomu, aby byl šéf Motoristů Petr Macinka ministrem životního prostředí? U Praž…