Další neuvěřitelné zprávy kolem posprejovaného a vyčištěného Karlova mostu. Tentokrát skutečně ohromí

3. 8. 2019 10:25

Jen stěží uvěřitelný příběh se odvíjí kolem Karlova mostu. Čistič graffiti Miloslav Černý, jenž byl v uplynulých dnech za hrdinu, neboť za pomoci páry odstranil graffiti z mostního pilíře, se v rozhovoru pro iDnes.cz doznal k vraždě své manželky a jejího milence, kterou spáchal v roce 2000.

Další neuvěřitelné zprávy kolem posprejovaného a vyčištěného Karlova mostu. Tentokrát skutečně ohromí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karlův most
reklama

„Za poslední dny se kolem mě roztočil velký mediální kolotoč, na který nejsem zvyklý. Přišlo mi asi dva tisíce děkovných e-mailů. Já nejsem celebrita, která by zasloužila, aby ji někdo glorifikoval. Za to, co jsem udělal v souvislosti s Karlovým mostem, jsem neočekával nějaký humbuk. Je to moje práce, kterou dělám rád, a myslím, že má smysl. Musím ale taky umět přiznat, že ne všechno v mém životě bylo v pořádku, zejména ve vztazích k mým nejbližším,“ přiznal v rozhovoru Černý. 

Uvedl, že procházel vážnou životní krizí, kdy se jeho žena s ním chtěla rozvést a on vzal zbraň. Zabil nejprve jejího milence, poté ji, sám se pak pokusil sáhnout si na život, ale neúspěšně. „Za tento čin jsem byl oprávněně odsouzen k sedmnácti letům odnětí svobody, z nichž jsem ve vězení strávil jedenáct a půl roku,“ uvedl muž, jenž je na svobodě od roku 2012. 

Původní text ZDE.

Přiznává, že ublížil mnoha lidem a nyní je přesvědčen, že musí v životě udělat pro společnost víc, než jen žít v rámci zákonů. „Ono se s tím strašně špatně žije. Trvalo mi mnoho let, než jsem se za pomoci psychologů s něčím podobným dokázal vyrovnat. Ale když už se to stalo, tak jsem se ve vězení snažil co nejlépe připravit na život, který přijde po propuštění. V průběhu výkonu trestu jsem zejména mezi zaměstnanci Vězeňské služby poznal výjimečně kvalitní lidi, díky kterým jsem získal vzdělání,“ uvedl a zdůraznil, že se považuje za velkého darebáka, jenž v životě spáchal dvojnásobnou vraždu a je za ni plně odpovědný. 

Hovořil také o tom, jak ve vězení absolvoval několik výučních listů, několik rekvalifikačních kurzů, studoval i teologii. „Já nesmírně lituji toho, za co jsem byl ve vězení. Ale nelituji toho, že jsem tam byl, protože to člověku může přinést obrovský posun v životě, zejména sociálně a intelektuálně. Pokud má někdo dnes v českém vězeňství zájem na sobě pracovat, tak škála odborníků od sociálních pracovníků, psychologů po pedagogy je tak široká, že příležitost dostane,“ sdělil muž, jenž v současné době žije nový rodinný život. 

Přiznáním mu podle jeho slov spadl obrovský kámen ze srdce. „Tím, že jsem se svěřil, co mám za sebou, ze sebe sejmu nezaslouženou gloriolu. Neustále si totiž uvědomuji, že mám obrovský dluh vůči společnosti,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…