Další smrtící nálet na nemocnici Lékařů bez hranic. Kdo je viník?

29. 4. 2016 19:33

V syrském městě Aleppu se odehrála další série náletů, které zničily nemocnici organizace Lékaři bez hranic. Celkem přišlo o život 27 lidí včetně několika lékařů. Zatím však nikdo neví, kdo za útokem stojí. Informují Novinky.cz.

Další smrtící nálet na nemocnici Lékařů bez hranic. Kdo je viník?
Foto: Archiv TN
Popisek: V ulicích Aleppa

Terčem náletů v Sýrii se stala další nemocnice, tentokrát ve městě Aleppo. Při náletech, které se odehrály během středeční půlnoci, zahynulo 27 lidí a byla zcela zničena budova nemocnice.

„Lékaři bez hranic podporovaná nemocnice v Halabu je zničena, nejméně čtrnáct pacientů a zdravotníků zemřelo, očekává se, že počet obětí poroste,“ zní vyjádření organizace Lékaři bez hranic. Údajně při náletu zahynul jeden z posledních pediatrů ve městě.

Podle tamních aktivistů šlo o raketový útok podobný těm, které vykonávala ruská letadla. Zatím se však k náletu žádná strana nepřihlásila, místní ale viní buď syrskou vládu, nebo Rusko.

Podle představitele syrské opozice, který je přítomen na mírové konferenci v Ženevě, Muhammada Alúše, jsou na vině vládní síly. Viní je z podrývání snah vedoucích k udržení příměří.

„Kdokoli, kdo podnikl tyto masakry, potřebuje stanout před válečným tribunálem a soudem, který ho bude soudit za jeho zločiny. Nepotřebuje vyjednávací stůl,“ řekl o náletu, který označil za čin syrské vlády.

Podle hlavního vyjednavače OSN je mírová konference v ohrožení. „Opravdu se bojím, že eroze příměří může zničit konsenzus na politickém řešení, kterého bylo opatrně dosaženo během loňského roku. Nyní vidím, že se strany vracejí k jazyku vojenského řešení. Musíme zajistit, že to nebudou vidět jako možnost,“ řekl.

Následně vyzval Rusko a USA ke spolupráci ve snaze dosáhnout v Sýrii míru. Připomněl, že jsou ještě v plánu až dvě kola mírových rozhovorů, na kterých však bude nutné vyjasnit si „rozdíly v klíčových tématech“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…