Dámská partie u Tománkové: Konečná, Nerudová a Decroix. „Aby mi vyhrožoval komunista“

19.01.2025 18:52 | Monitoring

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se proti Kateřině Konečné (Stačilo!) ostře vymezily poslankyně Eva Decroix (ODS) a europoslankyně Danuše Nerudová (STAN). V debatě zazněla kritická poznámka, že hnutí Stačilo! je pouze „přebarvená“ kandidátka KSČM, přičemž se připomínala minulost komunistické strany a její role v předchozím režimu. Konečná se hájila s tím, že program jejího hnutí bude vládu „bolet“.

Dámská partie u Tománkové: Konečná, Nerudová a Decroix. „Aby mi vyhrožoval komunista“
Foto: Archiv Kateřiny Konečné
Popisek: Europoslankyně a šéfka KSČM Kateřina Konečná

Do Konečné se ostře pustila Eva Decroix, když kritizovala vznik nové levicové platformy, na níž se předsedkyně KSČM podílí. Podle ní jde pouze o pokus o kosmetickou změnu, nikoliv o skutečně novou politickou sílu. „V okamžiku, kdy se tady někdo snaží představovat, že je to hnutí, když je zřejmé, že je to jen přebarvená kandidátka KSČM, mám pocit, že to není úplná transparentnost,“ prohlásila poslankyně ODS. 

Šéfka komunistů Kateřina Konečná tato slova rázně odmítla a hájila se tím, že nejde o žádnou „přebarvenou“ verzi KSČM, ale o politickou alternativu, která prý děsí vládní strany. „Chápu, že máte strach z někoho, kdo vám chce udělat audit. Respektujte, že jsou tady politické síly, které už nechtějí, abyste vládli a dál ničili tuto zemi,“ uvedla Konečná s tím, že její iniciativa má v české společnosti značnou podporu.  

Zároveň varovala své oponentky, že program jejího hnutí bude současnou vládu bolet. „Přicházíme s programem, který vás bude bolet a bude vás mrzet, protože se bude zaměřovat i na audit toho, co všechno jste provedli,“ dodala Konečná.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

skvělá konečná si namazala na chleba ......, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusecharl , 19.01.2025 20:16:11

|  18 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…