Divadlo s rouškami, národ ve strachu. Řádění Babišovy kohorty, udavačství. Nářez od profesora Milana Knížáka

7. 4. 2020 22:49

Bývalý rektor Akademie výtvarných umění a někdejší generální ředitel Národní galerie Milan Knížák varuje: boj proti koronaviru je přípravou k nové totalitě. Nectnosti, které provázely českou společnost v těžkých dobách, jako je především udavačství, se podle jeho slov znovu rozmáhají pod dirigismem současné vlády, který udržuje ve společnosti záměrně strach. Ukázkové rozdělování společnosti podle něj předvádí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kritizuje i média, která se chovají „odporně“.

Divadlo s rouškami, národ ve strachu. Řádění Babišovy kohorty, udavačství. Nářez od profesora Milana Knížáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák
reklama

„Přijali jsme roušku jako státní symbol, znak bratrství a módní doplněk. Kdo nenosí roušku, není Čech a je třeba ho nahlásit a potrestat. Pokud mají být lidé pokutováni, proč nejsou pokutováni ministři?“ naráží Knížák na „neschopného ministra Hamáčka a jeho agresivní souputnici Maláčovou a jejího manžela, kteří byli přistiženi bez roušek a bohorovně prohlásili, že dávají dobrovolně tisíce korun na potřeby pro zdravotníky“.

Takové chování Knížák vnímá jako ukázku jasného rozdělování společnosti.„Jaképak dary? Proč se tváří, že dělají dobro? Navíc si mohou ‚dar‘ dát do daní, pokutu ne. Je to jasné rozdělování společnosti. Někteří mohou, jiní musí!“ dodává.

„Celé to divadlo s rouškami je odporné,“ pokračuje s tím, že rozumí nošení roušek na vypjatých místech, u postižených osob, ve speciálních případech, ale to, co se děje u nás, nemá se zdravím nic společného. „Je to posedlost, která má zamaskovat důležitější problémy,“ myslí si.

Odporně se podle Knížáka chovají i média. „Od rána do večera nás zasypávají negativními zprávami, které mají v nás vyvolat pocit, že všude jinde je to ještě horší, že my jsme nejchytřejší, nejdůraznější a naše vláda přináší poselství od Boha, který nás vyvolil za nové Izraelity. Nový spasitel Babiš dělá všechno, aby jeho podniky vydělávaly, a v krizové situaci se pokouší vpašovat do Parlamentu zákony, které by nás přiblížily k postkomunistické totalitě,“ glosuje situaci exředitel Národní galerie.

Vláda by podle něj měla být volána k zodpovědnosti za neustálé vyvolávání paniky. „Jako by chtěla udržovat národ ve strachu, a tedy poslušnosti. To je základní znak totalitních systémů,“ varuje.

Následně připojil výzvu svým spoluobčanům, abychom si takové jednání nenechali líbit. „Najde se v tomto státě dost normálních lidí, kteří konečně řeknou NE řádění Babišovy kohorty?“ uzavírá Knížák svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Nečas: Šlachta měl styk s mafií a pomáhal ji. Může za mrtvé. Vnucoval se mé ženě. A nějakého kr*téna...

10:44 Petr Nečas: Šlachta měl styk s mafií a pomáhal ji. Může za mrtvé. Vnucoval se mé ženě. A nějakého kr*téna...

Již dlouhé roky se táhne kauza bývalého premiéra Petra Nečase a jeho ženy, Jany Nečasové. Klíčovým č…