Do prezidentských kampaní v USA vstoupila přestřelka mezi Trumpem a otcem mrtvého muslimského vojáka

31.07.2016 16:55

Slov Donalda Trumpa, jenž zaútočil na otce muslimského vojáka, který zemřel pro Ameriku, si všímá server The Guardian. Překlad textu zaznamenal server Britské listy.

Do prezidentských kampaní v USA vstoupila přestřelka mezi Trumpem a otcem mrtvého muslimského vojáka
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

Trump reagoval ve svém projevu na otce muslimského amerického vojáka Khizra Khana, jenž prezidentského kandidáta obvinil z nevlasteneckého a sobeckého chování. Khan promluvil na kongresu Demokratické strany, jenž nominoval za kandidátku Hillary Clintonovou. Mimo jiné například otevřeně kritizoval Trumpa za jeho zákaz vstupu muslimů do USA.

  • Původní text ZDE

„Byl jste někdy na hřbitově v Arlingtonu? Jděte se podívat na hroby odvážných vlastenců, kteří zemřeli při obraně Ameriky – uvidíte tam všechny víry, pohlaví a etnika. Vy jste neučinil žádnou oběť,“ pozastavil se Khan. Ve svých slovech sice republikánskou stranu pochválil, ale varoval před důsledky krátkozraké politiky. 

Trump mimo jiné uvedl, že se domnívá, že Khanovi napsali projev propagandisté pracující právě pro Clintonovou. Khan se však ohradil, že svá slova psal se svou ženou. „Jen tam stála. Neměla nic co říct. Možná jí zakázal, aby cokoliv říkala. Vysvětlete mi to,“ uvedl Trump. Vydal však také prohlášení, jímž Khanova syna pochválil. „Kapitán Humayun Khan byl pro tuto zemi hrdinou a měli bychom poctít všechny, kdo přinesli svou největší oběť pro to, aby naše země byla v bezpečí,“ řekl. Bránil se také proti tvrzení, že by nepřinesl oběti. Rozmluvil se o milionech dolarů, které daroval veteránům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

8:20 Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

Předseda vlády Andrej Babiš prý tentokrát zcela výjimečně natočil hned dvě videa, která odstartoval …