FOTO V den sjezdu ČSSD podepsal Miloš Zeman tento dokument, spolu s Andrejem Babišem

18.02.2018 22:00

Ostře sledovaný sjezd sociální demokracie, na který zavítal sám prezident Miloš Zeman, má svoji dohru. Výsledky stranického vrcholného setkání ČSSD probíral Miloš Zeman s premiérem v demisi Andrejem Babišem společně se svými manželkami v pražských Průhonicích, kde šéf hnutí ANO vlastní mimo jiné restauraci Paloma.

FOTO V den sjezdu ČSSD podepsal Miloš Zeman tento dokument, spolu s Andrejem Babišem
Foto: Facebook Andreje Babiše
Popisek: Společná večeře v restauraci Paloma

Po večeři dal vyjádření jen šéf hnutí ANO, Zeman jen nastoupil do auta a zamával.

„Pan prezident mě informoval, že předseda KSČM i SPD se k němu ohlásili na příští týden,“ uvedl Babiš po večeři a dodal, že on má naplánovanou schůzku s Petrem Fialou, předsedou ODS, a také se zástupci STAN. S nimi se má podle svých slov sejít ve čtvrtek.

Podle šéfa hnutí ANO je Zeman víceméně s výsledky volby předsedy ČSSD spokojen. „ČSSD dobře ví, že hnutí rozhodlo o tom, že já jsem jediný kandidát na premiéra,“ okomentoval problém svého trestního stíhání Babiš.

Premiér v demisi Andrej Babiš připouští, že je připraven s ČSSD jednat, ale zároveň by podle svých slov rád zůstal u formátu menšinové vlády. „My jim nabízíme účast ve vládě,“ dodal nakonec.

„O toleranci s KSČM vyjednáváme, i když jsme víckrát řekli, že to není naše preferovaná varianta,“ uvedl Babiš s tím, že je zvědavý na jednání se STAN, kde je stíhaný Martin Půta. „My ctíme presumpci neviny,“ zdrůraznil a současně pozitivně vyzdvihl skutečnost, že ve vedení sociální demokracie nebude Milan Chovanec. „Pro mě je jednání s panem Chovancem nepřijatelné. To je to nejhorší, co se u nás vyskytlo, a mám indicie, že zneužíval svou pozici ministra vnitra.“

Na závěr společné večeře se oba funkcionáři podepsali do pamětní knihy, kde zúčastnění vyjádřili poděkování za příjemný večer, skvělé prostředí i jídlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…