George Soros trvá na svém: Žádný ISIL, největší nebezpečí je Rusko

28. 2. 2016 17:39

Ve čtvrtečním pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové se vedl spor o to, zda se máme přiklonit spíše k Rusku, nebo ke Spojeným státům. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek připomněl slova generála Petra Pavla, že v dnešním světě čelíme dvěma hrozbám – na jedné straně islámskému státu a na straně druhé imperiálním choutkám Ruska. Ve stejném duchu se vyjadřuje i americký finančník George Soros.

George Soros trvá na svém: Žádný ISIL, největší nebezpečí je Rusko
Foto: wealthydebates.com
Popisek: George Soros

„ISIS představuje hrozbu pro oba (Západ i Východ), ale neměla by být přeceňována. Počty útoků džihádistických teroristů sice narůstají, ale nejsou zdaleka tak děsivé ve srovnání s hrozbou jakou představuje Rusko,“ upozornil finančník pro server The National Interest.

Pokud jde o válku v Sýrii, i tady by si měl Západ dávat pozor na spojenectví s Vladimirem Putinem. Ten totiž sleduje vlastní zájmy. Jde mu především o to, aby vyhnáním Syřanů z jejich vlastní domoviny oslabil Evropskou unii.

Celý text v angličtině najdete zde

Někdejší ministr zahraničí USA Henry Kissinger to vidí zcela jinak. Podle jeho názoru musí Západ s Ruskem v Sýrii spolupracovat a musí ho začít znovu vnímat jako globálního hráče, bez něhož se řešení globálních problémů neobejde.

Server dodává, že nesmíme zapomínat také na počínání Turecka, které se snaží upevnit si pozici regionální mocnosti. A jeho zájmy také nejsou zcela totožné s těmi západními. Palčivý problém pro Turecko představuje např. kurdská touha po nezávislosti. Připomeňme, že Kurdové vedou úspěšné pozemní operace proti Islámskému státu, současně jsou ovšem nuceni čelit tlaku Turecka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…