Herec Hrušínský: Klidně zavřu divadlo!

24.07.2018 7:03

Herec Jan Hrušínský, principál Divadla Na Jezerce, je dlouhodobým kritikem prezidenta Miloše Zemana. Nyní jeho hlavní sponzor, společnost Mountfield, opustila divadlo. Hrušínský tuto skutečnost považuje za hlubokou krizi. „Svoboda je ohrožena,“ varuje v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Herec Hrušínský: Klidně zavřu divadlo!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hrušínský

Hrušínský v rozhovoru mimo jiné také uvedl, že lidé se dnes začínají bát. „A začínají být opatrní, aby se nedostali do problémů s těmi, kdo o nich mohou rozhodovat,“ řekl.

Anketa

Vydělala Česká republika na členství v Evropské unii?

hlasovalo: 17597 lidí

Sám Hrušínský dává odchod společnosti Mountfield ze spolupráce s jeho Divadlem Na Jezerce do souvislosti s tím, že on je kritický k současné hlavě státu. Je však rozhodnutý si svobodu názoru nechat i za cenu ukončení činnosti divadla.

„Myslím, že ta spolupráce byla oboustranně výhodná,  jiný důvod než moje kritika jsem nenašel. A to, že si myslím, že bude obtížné najít nového generálního partnera, tak si myslím, že doba se drasticky změnila,“ řekl Hrušínský. Věří však v další volby.

V současné době vidí ve Sněmovně dvě extremistická hnutí, zmínil také trestně stíhaného premiéra vedeného v seznamech agentů StB. „A to moc důvodů k optimismu nedává,“ sdělil. 

Fotogalerie: - Tisíce lidí proti Zemanovi

Transparenty na akci z „podhradí" na oslavu 98. vý...
Na akci z „podhradí" na oslavu 98. výročí vzniku n...
Jiří Brady na setkání na Staroměstském náměstí při...
Na alternativní oslavu státního svátku přišly na S...
Europoslanec Pavel Svoboda se senátorem Zdeňkem Pa...
Oslava 28. října na Staroměstském náměstí, pozvaní...

Původní text ZDE

„Prezident Zeman rozdělil společnost na dvě části. A ještě měl tu drzost, že tu jednu část označil za dolních deset milionů,“ zmínil Hrušínský s tím, že pochybuje o Zemanově inteligenci. Skutečná většina lidí podle něj prozemanovská není, proto on vnímá určitou naději. 

„Neumím si představit, že by inteligentní člověk mohl vzít svobodnou a prosperující zemi a snažil se ji z tohoto prostoru vytrhnout a vtáhnout směrem do společnosti autoritářských zemí, jako je Rusko a Čína. Možná je to výhodné, krátkodobě, pro skupinu lidí kolem prezidenta,“ řekl se slovy, že je tu velmi hluboká politická krize. 

Hrušínský se také domnívá, že Andrej Babiš zlikviduje komunistickou stranu. „Už jenom proto, že komunisté budou volit jednoho z nejbrutálnějších kapitalistů tohoto státu, tak to naznačuje, že si komunisté nepolepší,“ zmínil Hrušínský.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…