Holec: Šafr, s ním jsem si tykal. ČT? Něco se začalo ukazovat...

24.12.2020 15:35

Komentátor Info.cz Petr Holec si kdysi tykal s šéfredaktorem Forum24.cz Pavlem Šafrem, nicméně Šafr „zešílel“. To řekl Holec ve vysílání televize XTV.cz, kde se věnoval i České televizi, Miroslavu Kalouskovi nebo ČSSD.

Holec: Šafr, s ním jsem si tykal. ČT? Něco se začalo ukazovat...
Foto: Repro XTV
Popisek: Petr Holec

Anketa

Která z mrtvých osobností Vám nejvíce schází?

hlasovalo: 37612 lidí
„Mně tenhle týden udělal radost největší lucifer naší politiky a to je Miroslav Kalousek. On tenhle týden oslavil šedesátiny a to je, jak se říká pro nás, muže, nebezpečný věk. Kolem padesátky se začínáme vracet do puberty, než se dostaneme do úplně nevědomého věku a pak umřeme. Miroslav Kalousek u toho rozdal spoustu rozhovorů, protože to je miláček médií a umí to s náma. Byla u toho strašná legrace samozřejmě, s Miroslavem Kalouskem to bez legrace nejde,“ prohlásil Holec

A mě pobavil strašně rozhovor, kde on řekl, ‚nebojte se, já sice odcházím, ale neodcházím‘. On řekl, že nebude kandidovat v příštích sněmovních volbách za trojkoalici (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), protože kdyby na své kandidatuře trval, tak žádná nevznikne, ani papírově, což je zatím ten stav. Oni podepsali to memorandum pod Masarykem. To vždycky vzbudí velký nadšení a každý už se vidí jako premiér. Ale on řekl, že bude sloužit prostě navěky, něco jako dobrý voják Švejk. On řekl, že nebude radit jen své mateřské TOP 09, kterou za svého lídrovství přivedl až k pětiprocentní hranici a málem ji vyvedl ze Sněmovny, ale on řekl, já poradím a rozdám Ježíška i ODS a lidovcům,“ šil Holec dál do Kalouska.

„Já jsem se zasmál a říkal jsem si, že to je ten nejlepší vtip, protože on málem zničil ODS v jejich společné vládě. Když s ní vládl, tak on chtěl ODS nahradit TOP 09, takže kdykoliv mohl, tak jako správný koaliční partner ODS potopil, že ona to dopracovala k tomu sedmiprocentnímu volebnímu debaklu. A lidovce personálně vykradl, když zakládal  svoji TOP 09 a neměl na to téměř žádný lidi nový, tak novou stranu zakládal se starejma dobrejma lidovcema. A pak ještě o lidovcích v rámci toho bratrství a sesterství říkal ‚lidovci, to není žádná pravice, to jsou socialisti, co jen chodí do kostela‘. Tak já si teď říkám, že je to paráda, že tenhle člověk je tváří tý nový pravicový koalice a všem tam bude radit. On je snad jediný politik, kdo u náš šéfoval dvěma stranám. S lidovcema on udělal výsledek asi 7 procent a 5 procent s TOP 09. Tak jestli teď bude nabízet služby tý trojkoalici, tak být ODSákem nebo lidovcem, tak bych se měl na pozoru,“ rýpl si do Kalouska.

Lidovci a TOP 09 jsou podle Holce pro ODS jen přítěží. A kdyby měla ODS dát důvěru vládě Pirátů, tak to prý bude pro ODS noční můra. „Já myslím, že nikdo nemá takovou panickou hrůzu z Pirátů, ani Andrej Babiš, jako ODS, že by prostě v trojkoalici mohla prohrát s Piráty a se STAN,“ pravil Holec. 

Než zasadil štulec ČSSD, zapálil si doutníček a labužnicky z něj potáhl.

Poté vyložil svůj pohled na to, proč ČSSD odmítla snížit daně zaměstnancům a nechala to na ANO, ODS, SPD a komunistech.

„Já vím, proč to ČSSD udělala. Oni nám ty peníze nemůžou nechat v peněženkách, abychom si za ně mohli koupit třeba humidor plný doutníků. Oni ty peníze napřed všem seberou, pak na svém sekretariátu dají hlavy dohromady a musí nám je dávkovat podle toho, co si myslí, že je pro nás nejlepší, protože oni si celou dobu myslí, že umí rozhodovat o našich penězích nejlíp,“ konstatoval Holec.

Nešetřil ani svého bývalého novinářského kolegu z časopisu Reflex Pavla Šafra, o němž konstatoval, že zešílel. „Tykali jsme si v lepších časech, než jsi zešílel a začal jsi dělat Forum24, což je ostuda žurnalistiky,“ pálil do Šafra.

Jako by to samo o sobě nestačilo, označil Šafra také za nejhloupějšího novináře týdne za komentář o Radě ČT. Šafr konstatoval, že s usednutím Pavla Matochy do křesla předsedy této rady, došlo v tomto orgánu k převratu.

Holec kontroval, že členy Rady ČT volí poslanci a to, že byl zvolen předsedou právě Matocha, je v pořádku, jen se ukazuje, že právě tento publicista někomu nevyhovuje. „To pak můžeme poslance jmenovat, můžeme se vrátit ke komunismu a můžeme třeba poslance jmenovat v nějaké komisi. Té by mohl předsedat Pavel Šafr, protože jinak, když to není podle něho, tak je to špatně, prostě,“ zaznělo od Petra Holce.

Zmínil i režiséra Jiřího Stracha, který na počátku tisíciletí stávkoval za nezávislost ČT a o 20 let později konstatoval, jak byl tehdy naivní.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…