Hrdinky do potemnělé doby: K výročí listopadu 1989 vychází kniha rozhovorů s Martou Kubišovou a Kamilou Moučkovou

07.11.2019 16:28 | Zprávy

Dvojice publicistů Vlastimil Ježek a Zdeněk Tichý v prostoru pražského Obecního domu pokřtila knihu rozhovorů vedených s dvojicí výrazných dam českého veřejného a kulturního života: zpěvačkou Martou Kubišovou a televizní hlasatelkou Kamilou Moučkovou. Obě ženy za minulého režimu spojoval podobný osud: z politických důvodů se nemohly věnovat svému povolání. Publikace Je to marný, Je to marný, Je to marný vychází v nakladatelství Olympia k 30. výročí listopadu 1989.

Hrdinky do potemnělé doby: K výročí listopadu 1989 vychází kniha rozhovorů s Martou Kubišovou a Kamilou Moučkovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Křest knihy Kamily Moučkové a Marty Kubišové s názvem Je to marný, je to marný, je to marný

Kromě lidského hlediska byla změna režimu pro obě ženy významná i z hlediska jejich kariéry. Vrátila je totiž v případě Kubišové na pódia i televizní obrazovky v případě hlasatelky Moučkové. Publikaci Je to marný, Je to marný, Je to marný ve francouzské restauraci pražského Obecního domu pokřtili dokumentaristka Olga Sommerová a ředitel České televize Petr Dvořák.

V úvodu ocenil jeden z autorů knihy, publicista a někdejší ředitel Českého rozhlasu Vlastimil Ježek, že dokumentaristka Olga Sommerová na křest i přes svou vytíženost přišla. „Vytrhnout paní režisérku ze střižny, když dělá na  dokumentu, je skoro nemožné,“ uvedl. „To, že je tu s námi, je věc naprosto úžasná,“ dodal.

Sommerová následně krátce promluvila. „Já si přeju, aby tyto dvě statečné ženy, jejich osudy a jejich jména zářily do této potemnělé doby a ještě dál a ještě dál a aby tady zůstaly a v paměti jejich životy, jejich hrdinství a to, jak jsou to krásné, hodné a dobré ženy,“ sdělila ve svém proslovu Sommerová. „Děkuji jim za celou naši vlast,“ uvedla. „Přání režisérky Sommerové dobře korespondovalo s titulem Je to marný, je to marný, Je to marný,“ zavtipkoval Ježek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jonáš Kříž

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…