Hutko, to čumíš?! Pitomci vymaštěný. Jarek Nohavica se dočkal zastání, ale i Jana Rejžka v ČT

05.11.2018 7:28

Zpěvák Jaromír Nohavica převzal v neděli na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty Puškinovu medaili. V Kremlu ji dostal z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina. Nohavica následně v ruštině poděkoval. A na sociálních sítích se strhla srmšť. A nejen na nich. Ocenění se věnoval i pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize.

Hutko, to čumíš?! Pitomci vymaštěný. Jarek Nohavica se dočkal zastání, ale i Jana Rejžka v ČT
Foto: 4press.cz
Popisek: Jaromír Nohavica

„První je před několika dny docela trefená montáž. Druhá je už nedostižná a ošklivě potrefená dnešní skutečnost,“ poznamenal k následujícím dvěma obrázkům písničkář Jaroslav Hutka. 

„Já vím, že je montáž, někdo už to udělal před pár dny a já jsem s tím jen čekal, až se to fakt stane. Tady je originál ze dneška, takže ta montáž platí. Pro mne je to fakt dobrej vtip,“ dodal pak v komentářích Hutka. 

Svůj názor vyjádřil také mediální lektor a marketér Vadim Petrov. „Nohavica má za sebou slušnou škalu tak odpornych činu, že mne jeho umělecké schopnosti nikterak nezajímají. Zase tak oslňující nejsou...“ píše někdo na fcb. V 80. letech Nohavica a Zuzana Talpova, kterou jsem na kytaru doprovázel jsme po republice hrali skvělé překlady Milana Dvořáka písni Okudzavy a Vysokého. Občas jsme se na jevisti sešli. Češi nás zakazovali, Sověti vyznamenavali. Pritom Vysocky tam i tady byl zakázaný... fakt jsem se nasral. Svět neni černobílý. Hlupáci, kteří to takhle komentují. Oteviraji si hubu, až když mají jistotu, že se jim nic nestane. Srabi,“ poznamenal Petrov, jehož otec, hudební skladatel Vadim Petrov, byl před týdnem vyznamenán prezidentem Milošem Zemanem.

„Doufám, že máme hodně papírových bot pro zhrzené a čerstvě zatrpklé bývalky a bývalaky fanouškovského stavu Jarka Nohavici!“ dodává pak ke svému videu herec Michal Gulyáš. V něm se pochlubil oceněním, které získal on sám.

Anketa

Vadí vám, že Jarek Nohavica osobně přijal medaili od Putina?

6%
94%
hlasovalo: 25715 lidí

„To je taková legrace, ta dnešní doba a kolik pitomců, úplně vymaštěnejch, kteří si o sobě myslí, že mají právo soudit něco, o čem vlastně nemají naprosto žádnou představu,“ poznamenal ke kritikům Nohavici, již tvrdí, že jej nebudou poslouchat. 

Vyznamenání pro Jarka Nohavicu se věnoval také pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize. „On slouží, řečeno leninským termínem, jako užitečný idiot,“ poznamenal k Nohavicovi hudební kritik Jan Rejžek. Když se Nohavici chtěl zeptat redaktor Jan Novák, jak vlastně celé ocenění vnímá a jak se staví ke kritice, dočkal se psané zprávy. 

„Pane Nováku, existuje skvělý dokument Jarek v Moskvě. Ten by se v programu ČT po mém ocenění vyjímal líp než nějaké kecy. Jarek Nohavica.“

„Puškinova medaile je cena, kterou používá Ruská federace dlouhodobě jako zviditelnění, jako určitou formu mezinárodního Public Relation. Jako nástroj k prosazování svojí zahraniční politiky. A hlavně jako součást, autentickou součást hybridní války a propagandy,“ poznamenala pak k Puškinově ceně autorka knihy Průmysl lži Alexandra Alvarová. 

Pořad k vidění ZDE

„On ví velice dobře, od koho tu cenu dostává. Ale on, já mám pocit, že on je nějak zablokovanej. On prostě toho Putina vidí opravdu jinak než my. Jo? A argumenty, jo, že má na rukou krev. A tak řekne, ale, já to tak nevidím. Já to vidím jinak,“ dodal autor právě zmiňového dokumentu Jarek v Moskvě Jiří Vondrák.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidi by se vzbouřili. Drulák rozetnul, jak to skončí s válkou a Ukrajinou

8:31 Lidi by se vzbouřili. Drulák rozetnul, jak to skončí s válkou a Ukrajinou

Diplomat a politolog Petr Drulák odpovídal na otázky moderátora i publika na kanálu Zákony bohatství…