Jak kdyby střelili Gándího. O co se ten Fico zasloužil, ptá se režisérka Le Fay

20.05.2024 16:47 | Monitoring

Spisovatelka a režisérka Monika Le Fay se na serveru Medium.Seznam.cz zamýšlí nad atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica a tím, že nás média zahlcují zprávami o jeho zdravotním stavu. „Jako by byl atentát spáchán na Gándhího, papeže či Johna Lennona,“ dodává a ptá se, v čem je útok na slovenského premiéra jiný.

Jak kdyby střelili Gándího. O co se ten Fico zasloužil, ptá se režisérka Le Fay
Foto: Screen Youtube
Popisek: Postřelený Robert Fico

„V čem je útok na slovenského premiéra jiný, je fakt, že se v našich končinách na takto vysoce postavené politiky nestřílí. A skutečnost, že se tento způsob vyjádření nesouhlasu s něčí politikou dostal až k nám. Děsí nás to stejně jako nedávný útok na filozofické fakultě v Praze,“ zmínila Le Fay.

Rozdíl je podle ní ovšem v tom, že zatímco Gándhí se zasloužil o nezávislost Indie, papež a Reagan o vítězství nad říší zla a John Lennon hlásal světu, že má dát šanci míru, Fico se zasloužil pouze o to, že se jeho země vzdaluje demokratické Evropě a svobodnému světu. „Poslední vyjádření na margo Ukrajiny jsou už za hranou všeho, co lze tolerovat. Ficovo chování k Petru Fialovi v rámci návštěvy lídrů V4 bylo degradující a jeho návštěva u Miloše Zemana hanebná. Nyní, když se od rána do večera dozvídáme detaily o tom, jestli se probral a s kým promluvil, jak dlouho mluvil a co mu budou operovat, jako by se úplně zapomnělo na jeden fakt: nikdo mu to nepřeje a nikdo to neschvaluje, ale přece jen je trochu rozdíl mezi ním a Jánem Kuciakem,“ dodala Le Fay.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tady jí máte !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseberan 96 , 20.05.2024 17:04:05
To je přesně ten typ smradu žijícího z grantů a podpor. Nic společensky významného nikdy neudělala ale žije si dobře a ještě špiní ty s jiným názorem. Prostě fašistka v nejčistší podobě .Jestli mají její kámoši deprese z Fica tak u nás máme vybrakovanou a zničenou republiku z Fialy !

|  31 |  0

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…