Andrej Babiš (ANO) a jeho lidé sepsali tento týden již sté provolání k občanům. Zpravidla se v nich lze dočíst, s kým vším Babiš jednal, co všechno dokázal a co zařídil. V jednom ze svých hlášení mimo jiné vysvětloval, proč se postavil proti plánu dosáhnout energetických úspor už v roce 2050 a nikoli až v roce 2100, jak to stanoví Pařížská dohoda, kterou podepsalo i Česko. Babiš si trvá na tom, že jeho vláda současně chrání životní prostředí a současně pomáhá lidem a prý to dělá podle promyšleného plánu, naplňuje realistické záměry kabinetu.
„Věděli jste, že pouhé dvě uhelné elektrárny v Česku mají dohromady skoro stejnou produkci CO2 jako úplně všechna osobní auta, která jezdí na našich silnicích? Neuvěřitelné, že? Dvě elektrárny versus 5,5 milionu aut. Takže nám je jasné, kde máme rezervy. Richard Brabec a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček už založili expertní uhelnou komisi, která se ještě do konce léta poprvé sejde a začne řešit, kdy a za jakých podmínek v Česku skončí doba uhelná. Na druhé straně chceme udržet energetickou soběstačnost a bezpečnost a taky samozřejmě únosnou cenu energií pro všechny lidi. A tomu bude odpovídat plán na další odstavování uhelných bloků elektráren,“ napsal Babiš před časem.
Tento týden s konečnou platností potvrdil, že Česko postaví nový jaderný blok, a to v Dukovanech. Vláda tak rozhodla proto, abychom si v budoucnu zachovali energetickou nezávislost. Prý to zaplatí ČEZ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp