Jihočeský kraj letos poskytne dotace za 300 milionů Kč

26.01.2019 20:15

Jihočeský kraj letos poskytne dotace pro samosprávy, neziskové organizace nebo podnikatele za přibližně 300 milionů korun. Podpoří tak například hospodářsky slabé oblasti, sportovní nebo kulturní aktivity. Kraj uvolní v těchto programech vyšší částku než v minulých letech, loni šlo o 237 milionů korun. ČTK to řekli zástupci vedení Jihočeského kraje.

Jihočeský kraj letos poskytne dotace za 300 milionů Kč
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

„Například program na podporu dětí a mládeže v oblasti sportu poskytne 33,5 milionu korun. Myslím si, že do sportu bude Jihočeský kraj letos dávat hodně finančních prostředků,“ uvedl náměstek jihočeské hejtmanky Pavel Hroch (Jihočeši 2012).

Nejvyšší částku pak nabídne program na obnovu venkova, který poskytne 110 milionů korun. Pomocí těchto peněz mohou obce například obnovovat obytné a hospodářské objekty nebo pečovat o krajinu.

„Dotační tituly by se daly shrnout do těchto základních os: Konkurenceschopnost regionální ekonomiky a trhu práce. Kvalitní infrastruktura, služby, prostředí a spolupráce pro posilování územní soudržnosti. A využití potenciálu přírodního, kulturního a historického dědictví pro rozvoj cestovního ruchu,“ řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Dítě Evropy. Ta humorná osoba fakt žije. Kandidátka ODS vychválila EU tak, že mnohým došla slova. Zakopala tím šance modrých?

14:22 VIDEO Dítě Evropy. Ta humorná osoba fakt žije. Kandidátka ODS vychválila EU tak, že mnohým došla slova. Zakopala tím šance modrých?

Fanatička, bolševička, eurohujerka, užitečný idiot… I takových kritických označení se dočkala kandid…