Kalousek a ČT. Erik Best přišel na zajímavé věci

11.06.2018 15:00

Americký novinář působící v Česku Erik Best se ve svých dvou komentářích zamyslel nad aktuálními tématy – nad veřejnoprávní Českou televizí a nad preferencemi politických stran. Píše to na webu FSfinalword.cz.

Kalousek a ČT. Erik Best přišel na zajímavé věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

„Seznam.cz je bezesporu přímou konkurencí České televize a Českého rozhlasu. Už pět let předtím, než byla Televize Seznam letos v lednu spuštěna, oznámil tehdejší generální ředitel Pavel Zima, že vizí TV projektů Seznamu je začít se angažovat v obýváku uživatele v osm hodin večer. TV Seznam zatím příliš úspěšná není, zatím se nepropracovala ani mezi 25 stanic, jejichž sledovanost v březnu měřila skupina Nielsen/Admosphere,“ konstatoval Best úvodem.

Anketa

Vnímáte Václava Klause staršího jako zajímavou osobnost?

83%
17%
hlasovalo: 9991 lidí

Následně si však všiml slov generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, jenž si v lednu v Hospodářských novinách stěžoval, že veřejnoprávní televize přišla kvůli Seznamu o několik lidí, protože nebyla ochotna přebíjet jím nabízené podmínky. „Celkově ale Dvořák aktivitám tohoto typu fandí. Česká televize bere konkurenci na lehkou váhu a pravidelně zve reportéry Seznamu do vysílání. Český rozhlas, který postupuje stejně, tento týden ohlásil propouštění 120 zaměstnanců. Seznam v tom samém okamžiku přiznal vstup na rozhlasový trh (Expres, Classic),“ uzavřel tento komentář Best s tím, že aktivní propagací přímého konkurenta snižují veřejnoprávní média vlastní konkurenceschopnost.

Původní text ZDE.

Ve svém dalším komentáři se pak Best věnuje politické scéně. „Čeští politici zjišťují, že nejhorší nepřítel je ten, na kterého nemůžete zaútočit. ANO je se svými 30 % preferencemi dost těžkým soupeřem, alespoň se ale do něj díky minulosti a střetu zájmů Andreje Babiše snadno strefuje. Mnohem horším protivníkem jsou tak Piráti, protože jsou v kurzu a jejich popularita stoupá tím víc, čím usilovněji se jejich rivalové snaží potopit jim loď,“ dodal Best s tím, že poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek doufá, že našel štěrbinu.  

Fotogalerie: - Kalousek v Liberci

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na kampani v Lib...
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na kampani v Lib...
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na kampani v Lib...
Fotografování s příznivci TOP 09
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na kampani v Lib...
Kampaň TOP 09 v Liberci

„Na rozdíl od bývalého prezidenta Václava Klause, který Piráty odbude s tím, že jsou nebezpeční a bez názorů, se jim Kalousek snaží přišít mnohem horší hřích pokrytectví. Právu řekl, že ‚všude tam, kde se jedná o upevnění vševědoucí, šmírovací a represivní role státu, Piráti věrně hlasují spolu s ANO, KSČM a SPD‘. Piráti vymáhající na širém moři spravedlnost jsou skutečně anomálií,“ uzavřel Best s tím, že možná je načase, aby Kalousek vydal aktualizovanou pirátskou verzi svého Seznamu nesvobody z roku 2016.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…