Kalousek odmítl sponzorovat cestu poslanců na fotbalový turnaj

18.04.2013 16:08 | Zprávy
autor: pan, čtk

Ministr financí Miroslav Kalousek odmítl přispět ze státního rozpočtu na cestu poslanců na fotbalový turnaj v Soči. Zamítl tak návrh poslance ODS Igora Svojáka. Sněmovní rozpočtový výbor přitom přesun peněz doporučil.

Kalousek odmítl sponzorovat cestu poslanců na fotbalový turnaj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

"Na Ministerstvu financí se dnes odpoledne setkali poslanec Igor Svoják a ministr financí Miroslav Kalousek. Dohodli se, že případný start poslanců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na fotbalovém turnaji v Soči bude realizován bez příspěvku ze státního rozpočtu," sdělil mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Podle mluvčího je v tomto případě možné, aby Ministerstvo financí peníze neuvolnilo, i když rozpočtový výbor příslušné rozpočtové opatření doporučil.

Server Novinky.cz ve středu uvedl, že poslanecká fotbalová jedenáctka má dostat ze státního rozpočtu z kapitoly Všeobecná pokladní správa 650 tisíc korun. Peníze by měla získat kvůli zamýšlené účasti na mezinárodním turnaji v kopané v Soči, kterého se mají zúčastnit poslanci z několika evropských parlamentů. Podle serveru přednesl návrh na uvolnění peněz právě poslanec Svoják.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…