Kalousek se dobrovolně vzdá kandidatury, pokud...

04.11.2016 18:58

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek je připraven nekandidovat do Poslanecké sněmovny, pokud by jeho jméno bylo jedinou překážkou pro vznik bloku pravicových stran proti hnutí ANO. Dnes to řekl serveru Aktuálně.cz. Kalousek ve čtvrtek vyzval k vytvoření pravicového bloku. ODS je připravena o této možnosti diskutovat, KDU-ČSL je spíš skeptická i s ohledem na personální problémy.

Kalousek se dobrovolně vzdá kandidatury, pokud...
Foto: TV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek

„Pokud by skutečně jedinou překážkou toho projektu mělo být moje jméno, je řešení prosté. Samozřejmě bych nekandidoval. Protože pokud hovořím o bolestivých personálních a programových kompromisech, tak k tomu musím být připravený i já sám,“ řekl Kalousek serveru.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ve čtvrtek upozornil, že vytvoření společného volebního bloku přináší programové, ale i personální problémy. Těžko si umí představit, že by členové KDU-ČSL hlasovali pro kandidátku s Kalouskem. V roce 2009 Kalousek s částí lidoveckých poslanců z této strany odešel a založil TOP 09, která o rok později uspěla ve volbách, zatímco KDU-ČSL tehdy poprvé vypadla z Poslanecké sněmovny.

Bělobrádek také uvedl, že pokud by jediným cílem pro spojování pravicových stran měla být porážka předsedy ANO Andreje Babiše, bylo by to málo.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Předseda ODS Petr Fiala ve čtvrtek řekl, že strana je připravena diskutovat o spolupráci pravicových stran. Podle něj je to možná cesta, jak získat dostatečnou sílu pro prosazení cílů, které jeho strana má.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

21. srpen: Umělci promluvili. Chystají akci a mají strach. Zazněla i drsná slova proti proudu

21:38 21. srpen: Umělci promluvili. Chystají akci a mají strach. Zazněla i drsná slova proti proudu

Úterním koncertem na pražském Václavském náměstí, kde zazní největší hity 60. let v podání současnýc…